Blender czy mikser – co warto wybrać?

Blender czy mikser – co warto wybrać?

mikser

Blender czy mikser – co warto wybrać?

Kuchnia to miejsce, w którym możemy przygotowywać szereg wymyślnych potraw. Przydają się jednak do tego urządzenia ułatwiające uzyskiwanie pożądanej konsystencji. Do wyboru jest mikser lub blender. Co bardziej się opłaca?

Obydwa urządzenia są bardzo funkcjonalne i na pewno sprawdzą się w każdej kuchni. Aby dokonać mądrego wyboru trzeba porównać przede wszystkim ich parametry techniczne.

Parametry techniczne miksera

Moc miksera jest wyróżniona w watach. Jest to parametr, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Im urządzenie będzie miało więcej watów, tym lepiej będzie działało. Będzie po prostu mocniejsze. Warto wybierać te sprzęty, które mają powyżej 400 W. Nierozerwalnym parametrem związanym z mocną jest prędkość. Jeżeli urządzenie będzie miało dużą moc, działało będzie również bardzo szybko, a jego końcówki będą się właściwie obracały. Najlepsze miksery dają możliwość sterowania prędkością.

Oczywiście, bez dwóch zdań należy zdecydować się na drobne agd wyposażone w szereg dodatkowych akcesoriów, którymi w tym przypadku są końcówki. Powinny one potrafić miksować, ubijać i ucierać.

Parametry techniczne blendera

Jeżeli cichy blender ma być wykorzystywany do siekania i rozdrabiania twardych przedmiotów, powinien mieć dużą moc. Jeżeli wybierzemy zbyt słabe urządzenie, nie poradzi sobie ono z rozdrobnieniem zamarzniętych owoców. Tak jak w przypadku miksera, również blender powinien mieć sporą prędkość pozwalającą na wykonywanie swojej pracy. Górna granica w tym przypadku to 20 000 obrotów na minutę. Najlepiej wybrać urządzenie, które daje właśnie takie możliwości, a korzystanie ze sprzętu będzie bardzo proste.

Warto także zwrócić na zastosowane w urządzeniu noże. Niektóre montowane są na stałe, inne mają wyjmowane końcówki. Jeżeli powystawowe agd będzie wzbogacone o dobrej jakości noże, poradzi sobie z przygotowaniem wielu dań.

Blender także może być wzbogacony o szereg akcesoriów, dzięki którym można będzie w nim przygotowywać desery, lody czy ubijać pianę. Najlepiej wybrać sprzęt, który już takie końcówki posiada. Nie trzeba będzie ich dokupować.

Co zatem warto wybrać? Naszym zdaniem blender jest rozwiązaniem dla osób poszukujących funkcjonalnych urządzeń wspomagających codzienne przygotowywanie potraw w kuchni. Mikser jest natomiast idealnym sprzętem dla miłośników ciast i deserów.