Blender kielichowy i inne rodzaje blenderów

blender kielichowy

Rodzaje blenderów

Blender kielichowy, a w szczególności cichy blender przyda się w każdej kuchni. Z jego pomocą przygotujesz wyśmienite koktajle, smaczne zupy kremy, pure czy masło orzechowe. Jeżeli chcesz urozmaicić swoją dietę, wprowadzić do niej wiele zdrowych przysmaków, kup blender dostosowany do twoich potrzeb.

Komu najbardziej przyda się blender?

Blender to drobne agd, które przyda się w kuchni każdego początkującego kucharza. Bez wątpienia dzięki temu sprzętowi podniesiesz swoje umiejętności kulinarne. Jeżeli do tej pory sądziliście, że nie macie szans na wdrożenie zasad zdrowego odżywiania do swojego jadłospisu, mamy dobrą wiadomość. Mając do dyspozycji dobrej jakości blender, szybko i bez żadnych problemów przygotujecie smaczne zupy i przekąski.

Sprzęty tego typu przydają się także zabieganym, zapracowanym rodzicom, którzy jednak chcą zadbać o właściwe odżywianie swojego dziecka. Z blenderem szybko przyrządzą zupkę, gładkie puree czy owocowe musy.

Rodzaje blenderów i rozwiązania, na które warto stawiać

Sklep internetowy AGD oferuje przede wszystkim blender ręczny oraz blender kielichowy. Działają one na tej samej zasadzie: ostrza wprawiane są w szybki ruch, który prowadzi do rozdrabniania i mieszania składników. Różnią się natomiast budową i sposobem obsługi. Ważne jednak, aby przy ich zakupie zwrócić uwagę na parametry techniczne, takie jak moc silnika czy ilość maksymalnie wykonywanych obrotów.

Blender ręczny – co go wyróżnia?

Składa się z ergonomicznej rączki oraz końcówki z ostrzami. Jego konstrukcja ułatwia obsługę i wygodne trzymanie w ręce. Urządzenie jest lekkie, zajmuje mało miejsca, dlatego sprawdzi się nawet w najmniejszej kuchni. Jego obsługa jest prosta, ale niestety wymaga trzymania przez cały czas urządzenia w dłoni podczas mieszania składników.

Blender kielichowy – dlaczego warto go wybrać?

Blender kielichowy składa się z pojemnego kielicha, wewnątrz którego znajdują się ostrza. Dzięki temu, że model jest stacjonarny, nie ma konieczności trzymania go w dłoni podczas użytkowania. Dzięki antypoślizgowym przyssawką u podstawy, stoi stabilnie na blacie kuchennym i umożliwia miksowanie wszystkich składników.

Blender kielichowy pozwala na przygotowywanie znacznie większej ilości potraw niż ręczny. Zakres jego możliwości jest szerszy, przede wszystkim ze względu na wyższą moc. Większa prędkość obrotowa pozwala na rozdrabianie lodu czy orzechów

.