cichy blender

Blender kielichowy – jaki wybrać?

Blendery kielichowe są podstawowymi urządzeniami, które znajdują się w większości kuchni. Przydają się do przygotowywania różnego rodzaju potraw. Świetnie sprawdzają się przy miksowaniu zup, przygotowywaniu koktajli i smoothie. Wiele osób nie wyobraża sobie życia w kuchni bez tego urządzenia. A jak wybrać ten najlepszy?

Blender kielichowy to urządzenie stojące składającej się ze stabilnej podstawy, pojemnego kielicha z uchwytem oraz nożykiem na dnie. Wszystko zamykane jest przy użyciu specjalnej pokrywy. Solidnie wykonany cichy blender będzie bezpieczny w użytkowaniu.

Blender kielichowy jest urządzeniem wielozadaniowym, które przyda się przede wszystkim osobom, które przy jego użyciu chcą przygotowywać zupy-kremy, sosy i koktajle. Urządzenie zajmuje mało miejsca i ma dużą moc. Na pewno sprzęt tego typu posłuży w kuchni przez długi czas.

Jaki rodzaj kielicha wybrać?

Do wyboru mamy dwa rodzaje kielichów: plastikowy i szklany. Zdecydowanie bardziej trwalszy jest szklany. Poza tym, jest on również cięższy. W związku z tym, urządzenie będzie stało na blacie stabilnie i nie będzie przesuwało się podczas działania. Zwykle posiadają także większą moc od kielichów plastikowych. Można bez problemu kruszyć w nich lód. Ponadto, ten rodzaj kielicha wygląda dużo lepiej. Jeżeli zależy nam zarówno na solidności urządzenia, jak i na estetyce, powinniśmy wybrać kielich szklanych.

Kielich plastikowy dużo szybciej się niszczy. Po niedługim czasie użytkowania pojawiają się na nim ślady zużycia oraz zarysowania. Poza tym może absorbować zapachy przyrządzanych mieszanek. Jest jednak tańszy i nie występuje ryzyko potłuczenia.

Idealny blender kielichowy powinien być wyposażony w pojemnik łatwy do mycia. Ważne jest również to, aby był on odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu, nie trzeba będzie się z nim obchodzić jak z jajkiem. Trzeba również zwrócić uwagę na jego pojemność – im większy, tym lepszy. Dzięki temu, można będzie w nim przygotować dużą ilość zupy czy koktajlu. Najlepszym wyborem będzie pojemnik 2-litrowy.

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy wyborze blendera?

  • moc – im wyższą moc będzie miało drobne agd, tym lepiej będzie działało. Wiele urządzeń tego typu ma moc od 400 do 750 W. Najbardziej zaawansowane modele mogą pracować z mocą do 1500 W,
  • obroty – ilość obrotów określa prędkość, z jaką poruszają się noże blendera. Najlepiej zdecydować się na urządzenie, w którym można regulować prędkość obrotów,
  • sposób sterowania – najczęściej powystawowe agd posiada pokrętła lub manualne przyciski. Nowsze modele mają również wyświetlacze,
  • hałas – działanie blendera może być uciążliwe, jeżeli generuje on zbyt duży hałas. Warto poszukać takiego blendera kielichowego, który będzie działał cicho. Im mniejszą wartość dB urządzenie będzie posiadało, tym będzie pracowało ciszej, a tym samym będzie bardziej przyjazne dla użytkownika i pozostałych domowników.

Zwracają uwagę na powyższe parametry, można będzie wybrać dla siebie blender kielichowy dostosowany do potrzeb.