Blender kielichowy – jakie funkcje powinien posiadać?

blender kielichowy

Blender kielichowy i przydatne funkcje

Blender kielichowy to urządzenie, które już od wielu lat gości w domach osób lubiących przygotowywać smaczne koktajle, soki lub sorbety. Można powiedzieć, że cichy blender jest niezwykle praktycznym sprzętem, który znajdzie zastosowanie w każdej kuchni. To niewielkie urządzenie kuchenne można wykorzystać zarówno do miksowania, jak i mieszania składników.

Blender zajmuje mało miejsca, bez żadnych problemów można schować go w kuchennej szafce. Niektóre urządzenia posiadają specjalne przyssawki, dzięki którym sprzęt można przymocować do ściany lub blatu kuchennego. Dużą zaletą jest to, że blender kielichowy nie kosztuje dużo, a może pełnić w kuchni wiele funkcji.

Do czego możesz wykorzystać blender?

Blendery są urządzeniami posiadającymi wiele funkcji. Podstawową jest oczywiście miksowanie i mieszanie miękkich owoców i warzyw, z których powstanie smoothie, sok lub koktajl. Użytkownicy względem urządzeń kuchennych mają jednak coraz większe wymagania. Nie inaczej jest w przypadku blenderów. Oczekują, że urządzenia będą robiły znacznie więcej. Tym razem nie zawiodą się, ponieważ to drobne agd potrafi naprawdę dużo.

  • Kruszenie lodu – ta opcja możliwa jest przede wszystkim w blenderach, których pojemnik został wykonany ze szkła.
  • Miksowanie gorących składników – w instrukcji dołączonej do urządzenia należy przeczytać, jaką najwyższą temperaturę mogą mieć składniki wkładane do pojemnika.
  • Upłynnianie – tego typu konsystencję uzyskasz, jeżeli posiadasz powystawowe agd o wysokich obrotach.
  • Tworzenie sorbetów – pyszne sorbety stworzysz z pomocą wysokoobrotowego blendera posiadającego funkcję kruszenia lodu.
  • Funkcja blendera personalnego – nowoczesne blendery kielichowe mają wiele dodatków, w tym pojemniki na wynos, w których można przygotować smoothie lub koktajle do pracy, szkoły lub na spacer.
  • Mielenie ziaren – dobrej jakości blendery, jakie oferuje outlet agd pozwalają na mielenie ziaren, z których może powstać wysokiej jakości mąka. Dostępna jest także opcja mielenia ziaren kawy.