Blender ręczny – wielofunkcyjna pomoc kuchenna

cichy blender

Blender ręczny – wielofunkcyjna pomoc kuchenna

Nowoczesne sprzęty ułatwiają wykonywanie wielu czynności w kuchni. Jednym z najbardziej pomocnych jest blender ręczny, bez którego przygotowywanie potraw byłby znacznie bardziej czasochłonne. Na jakie parametry należy zwracać uwagę przy jego zakupie?

Blendery ręczne mogą kroić, kruszyć, mieszać, miksować, przecierać, siekać, szatkować, rozdrabniać i ucierać. Przy użyciu tego urządzenia można przygotowywać warzywne zupy, kremy, ale nie tylko. Urządzenie służy również do przygotowywania warzywnych i owocowych soków, sosów i dresingów. Przyda się także do tworzenia deserów, past, dipów, pesto i innych potraw. Jest to powystawowe agd, które ułatwi życie każdej pani domu.

Urządzenia tego typu posiadają niewielkie rozmiary, ale wielką moc. Moc urządzenia wynosi zazwyczaj od 180 do 1500 W. Im mocniejszy będzie cichy blender tym lepiej, ponieważ można będzie wtedy uzyskać gładką konsystencję zupy czy przygotowywane smoothie.

Regulacja prędkości

Jednymi z najważniejszych parametrów, na które należy zwracać uwagę kupując blender ręczny, są jego moc, ilość dostępnych prędkości pracy i sposób ich regulowania. Zakres dostępnych prędkości wiele nam powie o tym, z jak bardzo zaawansowanym sprzętem mamy do czynienia. Wysokie prędkości przydadzą się przede wszystkim do kruszenia lodu czy ubijania jajek. Średnie prędkości sprawdzą się przy takich czynnościach jak szatkowanie warzyw i owoców. Niskie prędkości będą idealne do mieszania kremów, zup lub różnego rodzaju mas. Ważne jest, aby blender na wszystkich prędkościach działał równie efektywnie. Dzięki temu, uzyskanie zadowolenia ze sprzętu będzie jak najbardziej możliwe.

Przy zakupie blendera nie należy kierować się jedynie ilością dostępnych wariantów, ale przede wszystkim sposobem ich zmiany. Jest to cecha, która decyduje o wygodnie korzystania z ręcznego blendera. Najlepszym rozwiązaniem, które posiadają zaawansowane modele jest sterowanie prędkością blendera za pomocą uścisku dłoni. Jest to intuicyjna i praktyczna technologia, która pozwala na bardzo efektywne sterowanie urządzeniem. Im mocniej przyciśniemy rękę do blendera, tym większą prędkość będzie on uzyskiwał.

Obudowa

Wysokiej jakości blendery są wykonane ze stali nierdzewnej. Prezentują się bardzo elegancko. Na pewno będą idealnie pasowały do nowoczesnej kuchni. Ich obudowa również nie żółknie, tak jak plastikowa. Dzięki temu, przez długi czas sprzęt ten będzie wyglądał nienagannie.

Akcesoria do blendera

Ważnym aspektem są dodatkowe akcesoria, jakie blender posiada. Warto wybrać model, który posiada różne końcówki miksowania. Dzięki temu, można będzie przy użyciu blendera spieniać mleko, kruszyć lód czy przygotowywać inne potrawy. Praktycznie do każdego typu dań potrzebna jest inna końcówka. W związku z tym, im więcej blender będzie ich posiadał, tym lepiej.

Konserwacja

Pamiętaj, że nawet najdroższy sprzęt nie będzie działał poprawnie, jeżeli nie będzie właściwie konserwowany. Producent zawsze dołącza do urządzenia sposób jego pielęgnacji. Dzięki temu, że o drobne agd będziecie dbali właściwie, posłuży Wam przez lata.