Cichy blender – urządzenie niezbędne przy niemowlaku

cichy blender

Cichy blender – urządzenie niezbędne przy niemowlaku

Młodzi rodzice muszą zaopatrzyć się w wiele urządzeń, które ułatwią im opiekę nad dzieckiem na wielu frontach. Jednym z nich jest cichy blender. Nawet jeżeli masz już taki sprzęt w swoim domu, warto sprawdzić, czy aby na pewno nadaje się do przygotowywania idealnych posiłków dla kilkumiesięcznego dziecka.

Jaki blender kupić?

Blender kielichowy czy ręczny? Blender ręczny sprawdzi się idealnie do przygotowywania przecierów, zupek, papek, musów i koktajli. W kuchni młodych rodziców tego sprzętu nie może zabraknąć, jeżeli chcą przygotowywać dla pociechy pełnowartościowe posiłki szybko i bez większego wysiłku. Jak wiadomo, młode mamy nie mają zbyt wiele czasu, aby gotować, szczególnie gdy dziecko marudzi i płacze, bo jest głodne. Z blenderem ręcznym uda się przygotować zdrowe posiłki w kilka minut.

Blendowane posiłki

Poprzez blendowanie, można zmiksować bardzo dokładnie warzywa i owoce, z których pogryzieniem dziecko miałoby problem, ze względu na brak ząbków. Maluchy bardzo często są również niechętne w stosunku do takich smakołyków. W formie papki przyswajają jednak owoce i warzywa dużo chętniej. Przygotowane przy użyciu blendera posiłki mają mnóstwo witamin i składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego rozwoju malucha.

Cichy blender do przygotowywania zupek dla niemowląt – podstawowe cechy i właściwości

Zupki dla dziecka rodzice przygotowują bardzo chętnie, ponieważ nie ma z tym większej filozofii. Wystarczy mieć dobrej jakości drobne agd, aby szybko zmiksować wszystkie składniki. Ważne jest, aby wybrać blender charakteryzujący się trwałą i solidną konstrukcją, co pozwoli na blendowanie nawet najtwardszych warzyw i owoców.

Im nowocześniejsze urządzenie wybierzesz, tym lepiej. Najlepsze blendery mają wyprofilowane ostrza, co pozwala na bardzo dokładne blendowanie, nawet w martwych strefach. Są również wyposażone w technologie ułatwiające łatwe użytkowanie, jak i zapewniające ergonomię obsługi, np. możliwość trzymania tylko jedną ręką.

Wprowadź zdrowe nawyki do diety dziecka

Od najmłodszych lat wpajaj dziecku zasady zdrowego odżywiania. Odwiedź outlet agd i kup sprzęty, które pomogą w przygotowywaniu zdrowych posiłków każdego dnia.