Czajnik bezprzewodowy w kuchni – przydatne funkcje

czajnik bezprzewodowy

Czajnik bezprzewodowy w kuchni – przydatne funkcje

Nowoczesny, bezprzewodowy czajnik musi być wyposażony w wiele dodatkowych funkcji. Przede wszystkim musi być to oczywiście urządzenie użytkowe, ale istotne jest również to, aby prezentowało się w nienaganny sposób.

Podstawowe elementy dobrego czajnika

Czajnik elektryczny powinien być wygodny w użyciu, a dodatkowo musi mieć solidną obudowę. Najlepiej, gdyby została wykonana ze stali szklanej. Obudowa nie powinna się nagrzewać, a wskaźnik poziomu wody powinien znajdować się z dwóch stron. Zwiększy to komfort użytkowania czajnika.

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest to, gdy bezprzewodowy czajnik ma wspomagane otwieranie pokrywy lub specjalny przycisk. Udaje się wtedy otwierać ją jedną ręką. Pokrywa musi być również bezpieczna. Gdy jest niedomknięta, nie powinno być możliwości uruchomienia czajnika. Jej otwarcie powinno skutkować natychmiastowym wyłączeniem urządzenia.

Obrotowa bezprzewodowa podstawa to prawdziwy standard, na który warto stawiać. Powinno się w niej znajdować miejsce na nawinięcie przewodu sieciowego, jak i centralne podłączenie urządzenia.

Obowiązkowym elementem wyposażenia nowoczesnego czajnika są filtry antywapniowe i antyosadowe. Powinny być łatwe do wyjęcia i do wyczyszczenia.

Temperatura pod kontrolą

Jest to bardzo przydatna funkcja w nowoczesnych czajnikach. Pozwala ustalić, jaką temperaturę będzie miała gotowana woda. Będzie to szczególnie uwielbiana funkcja przez studentów, którzy często przygotowują różne dania w czajniku m.in. jajka oraz parówki. Ustalenie temperatury od 40 do 100 stopni Celsjusza zwiększy nie tylko precyzję przygotowania wody, ale również wymienionych wyżej dań.

Funkcja ustalania temperatury przydaje się również wtedy, gdy chcemy właściwie zaparzyć wybrany rodzaj herbaty. Jest tu sporo wymagań, a nowoczesne drobne agd na pewno pozwoli osiągnąć odpowiednie rezultaty.

Korzystanie z tej funkcji jest bezproblemowe. Określoną temperaturę nastawiamy wciskając odpowiedni przycisk. Po osiągnięciu wybranej temperatury czajnik sam się wyłączy. Wybrana temperatura będzie widoczna na wyświetlaczu LCD.

Podtrzymanie temperatury

Nowoczesne powystawowe agd, jakim jest bezprzewodowy czajnik zostało również wzbogacone o funkcję podtrzymywania wybranej temperatury wody przez dłuższy czas. Wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk, a czajnik będzie pełnił funkcję termosu.

Bezpieczne korzystanie z czajnika

Producenci zadbali o to, aby korzystanie z bezprzewodowego czajnika było jak najbardziej bezpieczne. Zabezpieczenia zostały wprowadzone w bardzo umiejętny sposób, dlatego działają bez żadnych problemów. Chronią urządzenie przed włączaniem gotowania bez wody. Czujniki określają poziom wody i nie włączają urządzenia, jeżeli jest on pusty. Dzięki temu można uchronić urządzenie przed spaleniem. Przydatną funkcją jest także automatyczny wyłącznik po zagotowaniu wody. Użytkownik jest o tym poinformowany sygnałem dźwiękowym, co jest dodatkowym ułatwieniem. Wiele urządzeń wyłącza się również automatycznie, gdy zostaną zdjęte z podstawy. Wszystkie te funkcje sprawiają, że korzystanie z urządzenia jest bardzo łatwe.