Bezprzewodowy czajnik i inne prądożerne AGD

bezprzewodowy czajnik

Bezprzewodowy czajnik – warto mieć ten najnowszej generacji

W domach korzystamy z coraz większej ilości urządzeń. Są to suszarki do włosów, zmywarka, malaksery, odkurzacze, tostery, czy tez bezprzewodowy czajnik. Z każdym kolejnym sprzętem rosną rachunki za prąd. Tak jedynak nie musi być, jeżeli zdecydujesz się na nabycie urządzeń energooszczędnych. Które sprzęty powinieneś wymienić na nowe?

Zmywarka

Czajnik elektryczny

Jest to prawdziwy pożeracz prądu. Niby jest to mały sprzęt, a pobiera tak dużo prądu jak niejedno duże urządzenie z wieloma funkcjami. Dzieje się tak dlatego, że to drobne agd ma stosunkowo dużą moc, a zwykle korzystamy z niego nawet kilka razy dziennie. Standardowo czajniki mają moc 2000 W. Do przygotowania wody potrzebują około 3 minuty. Jeżeli przygotujesz wodę 3 razy dziennie, to w ciągu roku Twój portfel uszczupli się o około 60 zł. Warto zastąpić ten bezprzewodowy czajnik sprzętem energooszczędnym lub kupić czajnik, w którym można będzie przygotowywać wodę na kuchence gazowej. Realne oszczędności będą dzięki temu jak najbardziej możliwe.

Kuchenka mikrofalowa

Zwykle kuchenka mikrofalowa jest wykorzystywana do podgrzewania dań. Nie gotuje się w niej. Jeżeli jednak preferujesz przynoszenie do domu jedzenia na wynos i chcesz mieć sprzęt do szybkiego podgrzania dań, to powystawowe agd jest niezbędne. Pamiętaj jednak, że standardowo pobiera ono 600 W. W związku z tym warto wybrać sprzęt, który oszczędza energię.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress