młynek do kawy

Jaki młynek do kawy warto kupić?

Każdy barista z prawdziwego zdarzenia musi posiadać wysokiej jakości młynek do kawy. Umożliwi to właściwe przygotowanie ziaren, z których po zmieleniu będzie wydobywał się intensywny aromat, a unikalny smak będzie dodatkową nagrodą.

Na co trzeba zwrócić uwagę kupując młynek?

Są funkcje i części w młynku, na których jakość trzeba zwrócić baczną uwagę, gdy decydujesz się na zakup tego urządzenia. Od sprawności ich działania będzie zależało przygotowanie ziaren, z których powstaje Twój ulubiony napój.

Młynek musi oczywiście mieć wysokiej jakości ostrza, które będą uruchamiane z odpowiednią mocą. Dobrze, aby sprzęt regulował stopień zmielenia ziaren, ponieważ wtedy uzyskasz efekt, jakiego oczekujesz. Sprawdź także zastosowany system zabezpieczeń znajdujący się przy Twoim urządzeniu. Bezpieczny sprzęt nie włączy się, gdy pojemnik nie będzie poprawnie zamontowany. Dodatkowym atutem będą na pewno nóżki antypoślizgowe, które sprawią, że młynek nie będzie przesuwał się w trakcie pracy. Unikniesz sytuacji, w której urządzenie wędruje po blacie.

Młynek elektryczny – czy warto go kupić?

Urządzenie działające automatycznie jest bardzo wygodne. Do domowego użytku wystarczy sprzęt mający moc 100 W. Warto kupić przede wszystkim młynek wolnoobrotowy, który nie przegrzewa ziaren.

Młynek ceramiczny czy stalowy?

Jeżeli wymagasz od sprzętu precyzji, postaw na młynek stalowy. Urządzenie posłuży przez lata, ponieważ odznacza się wysoką odpornością na uszkodzenia, a w dodatku ma znacznie większą moc.

Ekspres do kawy z wbudowanym młynkiem

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest zakup ekspresu, który ma już funkcję mielenia ziaren. Zyskujesz wtedy sprzęt 2 w 1, czyli parzący kawę, a jednocześnie poddający właściwej obróbce ziarna. Na pewno takie drobne agd przyda się w domu każdego kawosza.

Odwiedzając outlet agd masz szansę upolować wiele fantastycznych okazji na zakup ekspresu z funkcją mielenia ziaren. Kupić go możesz 70% taniej niż w standardowym sklepie, dlatego jest to bardzo dobra okazja. Zyskasz elegancki sprzęt do swojej kuchni, dzięki któremu sobie, jak i pozostałym domownikom zaserwujesz aromatyczną, wyjątkową kawę.

W tak fantastyczne sprzęty uprzyjemniające życie warto inwestować.