Dom pełen dzieci i zwierząt – jak poradzić sobie z jego sprzątaniem?

Dużym wyzwaniem jest posprzątanie domu, w którym szaleją małe dzieci, a do tego mieszka w nim również pies. Trzeba mieć bardzo dobrej jakości sprzęty, aby możliwe było utrzymanie ładu i porządku w takiej przestrzeni. W jakie urządzenie najlepiej się wyposażyć? W odkurzacz bezprzewodowy.

Dzięki temu, że zdecydujesz się na odkurzacz bezprzewodowy, będziesz mogła bez żadnego problemu posprzątać cały dom. Nie będzie Cię ograniczał ani kabel, ani worek. Większość odkurzaczy bezprzewodowych nie posiada worków. W związku z tym, do dyspozycji jest sam kij i szmatka do sprzątania podłogi. Dzięki temu, cały sprzęt jest niezwykle lekki. Można będzie go bez żadnego trudu nosić po schodach i po całym domu. Sprzątanie nawet dużej powierzchni nie będzie wtedy dla nas męczące. Można będzie spokojnie zadbać o ład i porządek w mieszkaniu.

Jeżeli w domu do dyspozycji będziesz miała taki silny odkurzacz, nie będziesz musiała denerwować się ani na swoje dziecko, ani na zwierzaka, który pozostawia sierść. Sprzątanie będzie przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. A o to właśnie chodzi, aby ułatwiać sobie życie.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli, na jakie możemy się zdecydować. Przy zakupie takiego sprzętu, warto zwracać przede wszystkim uwagę na parametry techniczne. Im lepszy odkurzacz bezworkowy wybierzemy, tym będziemy mogli dłużej i w lepszy sposób z niego korzystać. Głównymi parametrami, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę są:

  • siła uciągu – optymalna wartość siły uciągu dla odkurzaczy przeznaczonych do domów powinna zawierać się w przedziale 45-60 l/s,
  • jakość filtrów – szczególnie są one ważne, gdy w domu jest małe dziecko lub alergicy. Dzięki temu, że Twój odkurzacz będzie wyposażony w wysokiej jakości filtry, wszystkie zanieczyszczenia będą zbierane do wnętrza odkurzacza i nie będą już z niego wydmuchiwane,
  • uniwersalność dostępnych rozwiązań – chodzi tu o dodatkowe funkcje, jakie posiada odkurzacz. Warto, aby kilka ich było. Na przykład, niektóre odkurzacze bezworkowe mają zdolność do zbierania rozlanej na podłodze wody. Przy małych dzieciach taka umiejętność odkurzacza na pewno się przyda,
  • gwarancja – zadbaj, aby nabywany przez Ciebie odkurzacz miał długi okres gwarancji. Warto również sprawdzić jej warunki, aby były, jak najbardziej korzystne.

Wiele osób rezygnuje z wysokiej jakości odkurzaczy, ze względu na ich wygórowaną cenę. Niestety, ale jeżeli mamy w domu dziecko oraz zwierzęta, nie możemy na sprzętach do sprzątania oszczędzać. Warto wybierać urządzenia dobrej jakości i o dobrych parametrach technicznych. Dzięki temu, że takie sprzęt będzie w naszym posiadaniu, będziemy mogli wykorzystać go do idealnego sprzątania domu. Jeżeli chcesz zaoszczędzić nieco pieniędzy, możesz zdecydować się na powystawowe agd. Jest to drobne agd, które znajdowało się przez jakiś czas na wystawie sklepowej. W związku z tym, że było eksponowane, sprzedawcy decydują się na znaczące obniżki cen takiego egzemplarza. Można dzięki temu nabyć sprzęt z górnej półki za połowę ceny. To naprawdę się opłaca.