Drobne AGD odchodzące w zapomnienie

drobne AGD

Drobne agd odchodzące w zapomnienie

Wszystko z czasem się zmienia i odchodzi w zapomnienie. Pojawiają się nowe technologie, które wypierają dawniej uważany za najlepszy sprzęt AGD. Dzięki rozwojowi techniki, dziś możemy korzystać z innowacyjnych urządzeń z działu drobne AGD, które pomagają w sprzątaniu, jak i gotowaniu.

Ekspres ciśnieniowy zamiast ekspresu przelewowego

Dawniej ogromnym luksusem było posiadanie ekspresu przelewowego. Pozwalał on na przygotowanie dużej ilości czarnej kawy. Serwowanie gościom takiego napoju wiązało się z dużym zachwytem. Uzyskiwało się znacznie lepszy smak kawy niż podczas zalewania wrzątkiem kawy sypanej.

Dziś ekspres przelewowy nie jest już urządzeniem, które chciałby mieć każdy. Znacznie nowocześniejsze i dające więcej możliwości są ekspresy ciśnieniowe, dzięki którym można przygotować różne rodzaje kaw, np. cappuccino czy latte. Ekspres posiada programy, które automatycznie dozują ilość ziaren oraz mleka potrzebnych do zaparzenia idealnej kawy.

Jeszcze nowocześniejsze są ekspresy kapsułkowe, w których idealna porcja kawy znajduje się w specjalnie opracowanych kapsułkach. Jednym z wiodących modeli jest ekspres senseo.

Odkurzacz bezprzewodowy zamiast odkurzacza tradycyjnego

silny odkurzacz działający jak smok nie może już znajdować się w domach. Dzieje się tak ze względu na regulacje o ochronie środowiska i ograniczeniu zużycia energii wydane przez Unię Europejską. Dziś mamy do czynienia przede wszystkim ze sprzętami energooszczędnymi, przyjaznymi środowisku, często bezprzewodowymi. Szczególnie są one chętnie kupowane do niewielkich domów oraz mieszkań, w których obszar sprzątania nie jest aż tak duży.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem są roboty sprzątające, które samodzielnie przemieszczają się po domu, czyszczą powierzchnie i zbierają z niej wszystkie zabrudzenia. Tak można sprzątać, prawda?

Co czeka nas w przyszłości?

Automatyzacja mocno idzie do przodu. Wspomniane roboty sprzątające już powoli zastępują odkurzacze i wyręczają w podstawowych obowiązkach mieszkańców. Nie sposób nie wspomnieć o robocie kuchennym, który zastępuje młynek, cichy blender, mikser oraz wiele innych sprzętów dotychczas używanych w kuchni do przygotowywania potraw. W jednym urządzeniu masz wszystko, co potrzebne do miksowania, blendowania, siekania czy krojenia.

Co chwila powstają nowe rozwiązania technologiczne, które ułatwiają życie i powodują, że utrzymanie domu w porządku staje się o wiele prostsze. Ponadto dostępne są także typowe umilacze, np. ekspres do kawy, dzięki któremu można cieszyć się ze smaku kawy niczym w kawiarni.