Dzbanek filtrujący wodę – jak z niego korzystać

dzbanek filtrujący wodę

Dzbanek filtrujący wodę

Dzięki temu, że w Twojej kuchni znajdzie się dzbanek filtrujący wodę, uzyskasz dostęp do czystej, pozbawionej zanieczyszczeń wody. Filtry wyłapują szkodliwe substancje, które często są częścią wody.

Jak właściwie zamontować filtry w dzbanku?

Dzbanek podczas pierwszego użycia, jak i podczas każdej kolejnej wymiany filtra należy umyć delikatnym detergentem. Pozwoli to na usunięcie z niego wszelkich zanieczyszczeń oraz kurzu. Myjąc dzbanek należy mieć na uwadze, aby części elektryczne znajdujące się na pokrywie, nie zostały zamoczone. Filtr przed włożeniem do dzbanka należy moczyć przez 10-15 minut. Nie należy przestraszyć się, jeżeli podczas namaczania na wodzie pojawią się czarne zabrudzenia. Są one zupełnie nieszkodliwe i nie świadczą o złej jakości filtra. Po prostu mieszanka filtrująca jest oczyszczana z pyłów. Po skończeniu namaczania, filtr należy zamontować w dzbanku poprzez mocne dociśnięcie do właściwego miejsca. Tak przygotowany dzbanek jest gotowy do użycia. Należy wlać do niego wodę z kranu. Gdy się przefiltruje, należy ją wylać i powtórzyć czynność jeszcze dwukrotnie.

Zalety stosowania dzbanków filtrujących

Kupując dzbanek filtrujący możesz wiele zyskać. Przede wszystkim pozbędziesz się problemu z twardą wodą. Poprawisz jej smak. Nie będzie zawierała posmaku chloru. W napojach, a przede wszystkim w herbacie nie będzie charakterystycznego osadu. Wydłużysz również żywotność takich urządzeń, jak bezprzewodowy czajnik, ponieważ wlewana do niego woda będzie pozbawiona kamienia. Lepiej kupić dzbanek filtrujący zamiast butelkowanej wody. Uzdatniana w ten sposób woda będzie tańsza, a korzystanie z niej dużo bardziej wygodne.

Jakie filtry można umieścić w dzbanku filtrującym?

    filtry wzbogacające wodę o magnez – ich głównym zadaniem jest usunięcie z wody chloru. Nie radzą sobie jednak z usuwaniem kamienia. W końcu są wzbogacane o magnez, czyli zwiększają, a nie zmniejszają twardość wody,
  • filtry usuwające pestycydy, chlor, herbicydy, azotany, azotyny – są wzbogacone o aktywny węgiel. Zostawiają w wodzie składniki mineralne, czyli osad. Nie jest to jednak nic złego, ponieważ składniki te wpływają pozytywnie na funkcjonowanie organizmu,
  • filtry alkaiczne – wzbogacają wodę o minerały i podnoszą jej pH. Woda staje się antyutleniaczem.