Ekspres do kawy i mrożona kawa

ekspres do kawy

Czy ekspres do kawy może pomóc w ochłodzeniu się? Tak – robimy pyszną kawę i do lodówki

Mrożona kawa z ekspresu? Jak najbardziej jest to możliwe. ekspres do kawy przygotuje wyborne espresso, które jest podstawą każdej ice coffee. Wystarczy, że schłodzisz je, dodasz kostki lodu i pozostałe składniki, a zostanie przygotowana kawa taka jak w kawiarni!

Domowe sprzęty pozwalają czuć się jak w restauracji

Jeżeli uwielbiasz kawę mrożoną, wystarczy że kupisz ekspres do kawy senseo, a przygotujesz do niej wyjątkowo aromatyczną podstawę. W końcu każda kawa na zimno składa się z espresso, kostek lodu i dużej ilości mleka. Dodatek stanowi bita śmietana oraz polewa z czekolady. Mając do dyspozycji wysokiej jakości espresso możesz przygotować aromatyczny napój, który będzie smakował każdemu.

Musimy podkreślić, że mocna kawa, którą przygotuje ekspres ciśnieniowy jest idealną bazą do zrobienia kawy mrożonej w swoim domu. Esencjonalne i aromatyczne espresso, sprawi, że ice coffee będzie smakowało wyjątkowo. Zdecydowanie jest to najlepszy wariant, na jaki możesz się zdecydować.

To jeden z powodów, dlaczego warto kupić ekspres do kawy. Dziś urządzenia tego typu dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach, szczególnie, jeżeli wybierzesz się na zakupy do outlet agd. Znajdziesz tu powystawowe agd nawet 70% tańsze niż w sklepach RTV AGD. Masz szansę kupić sprzęt od znanego producenta za wyjątkowo niską cenę. To opcja, z której warto skorzystać, jeżeli chcesz w domu przygotowywać wyjątkowe kawy, zarówno na ciepło, jak i na zimno.

Jak przygotować wyjątkową kawę mrożoną? Popularne przepisy

Do wysokiej szklanki wrzuć kilka kostek lodu, wlej zimne mleko, mniej więcej do połowy szklanki. Po wypukłej stronie łyżeczki wlewaj cienkim strumieniem espresso. Dzięki temu uzyskasz dwie warstwy kawy: czarną na spodnie i białą na górze. Efekt wizualny będzie bardzo atrakcyjny.

Kawę mrożoną możesz udekorować bitą śmietaną lub gałką lodów. Widzisz, jakie to proste? Wystarczy, że przygotujesz bazę, jaką jest wyśmienite espresso prosto z ekspresu. Dzięki temu mrożona kawa w zaciszu domowym nie będzie w żaden sposób odstawała od propozycji prosto z kawiarni.

To oczywiście niejedyny przepis na kawę mrożoną, z jakiego możesz skorzystać. Wystarczy przejrzeć internet, aby natrafić na szereg alternatyw, ale przedstawiony powyżej sposób jest najłatwiejszy do wykonania.