ekspres do kawy

Ekspres do kawy i rodzaje ekspresów

Każdy sklep internetowy agd oferuje szeroki wybór urządzeń pod nazwą ekspres do kawy. Który z nich potrafi zaparzyć najlepszą kawę? Z którego urządzenia będziecie najbardziej zadowoleni?

Ekspres przelewowy – dlaczego warto go wybrać?

Podstawą działania tego urządzenia jest zagotowanie wody i przelanie jej przez zmieloną kawę wsypaną do papierowego filtra. Zasada jest więc bardzo podobna do tradycyjnego parzenia kawy wodą z czajnika, ale w automatycznym wydaniu. Każdy ekspres przelewowy potrafi przygotować dużą ilość kawy jednocześnie, co docenimy w przypadku, gdy w naszym domu będzie dużo gości. Nie będą oni musieli zbyt długo oczekiwać na kawę, a wszystkim podacie ją jednocześnie. Musisz jednak pamiętać, że ten ekspres do kawy wymaga wymiany filtrów, co może być uciążliwe. Ponadto, nie ma możliwości zrobienia innych rodzajów kaw niż espresso. Jednocześnie, to drobne agd pomaga przygotować naprawdę mocną, aromatyczną kawę, która przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi tego trunku.

Ekspres ciśnieniowy – dlaczego warto go wybrać?

Każdy ekspres ciśnieniowy działa w bardzo prosty sposób – gorąca woda jest tłoczona pod ciśnieniem przez zmieloną kawę. Udaje się w ten sposób uzyskać napar espresso, z którego można przygotowywać różne rodzaje kaw. Ten ekspres senseo będzie w stanie przygotować latte, latte macchiato, cappuccino czy flat white. Ekspres do kawy pomaga wydobyć z ziaren wszystko co najlepsze.

Ekspres ręczny – dlaczego warto go wybrać?

Czy ekspres ręczny jest lepszy niż automatyczny ekspres do kawy senseo? Na pewno znajdą się takie osoby, które stwierdzą, że tak. Urządzenia tego typu polecane są dla wytrawnych smakoszy kawy, którzy nie chcą odchodzić do tradycji. W tym przypadku zmielone ziarna kawy wsypuje się do sitka w kolbie, którą następnie umieszcza się w ekspresie. Gorąca woda pod ciśnieniem przepływa przez zmieloną kawę, a to powoduje je zaparzanie. Praktycznie każdy outlet agd ma tego typu tradycyjne rozwiązania w swojej ofercie, dlatego nie będzie problemu ze znalezieniem urządzenia ręcznego do parzenia kawy.