Ekspres do kawy w przeciętnej polskiej rodzinie

ekspres do kawy

Ekspres do kawy – czy jest potrzebny w przeciętnym gospodarstwie domowym?

Statystyczny Polak zużywa do przygotowania kawy ok. 3kg ziaren kawy rocznie. To pokazuje, że jest to jeden z ulubionych napojów w polskim społeczeństwie. Cenimy przede wszystkim wysoką jakość, dlatego w wielu polskich domach ekspres do kawy to podstawowe urządzenie.

Kawa w Polsce pojawiła się w XVII wieku. Przyczynił się do tego Jan III Sobieski, którego wojsko przywoziło na polskie tereny wysokiej jakości ziarna kawy, jako łup po stoczonych na wiedeńskich terenach walkach. W tym samym czasie, kawa w Turcji znana była już od 100 lat. To jednak nie zmienia faktu, że Polacy naprawdę pokochali czarny napój, a wielu nie wyobraża sobie dziś śniadania bez łyka kawy.

Polacy uwielbiają kawę z mlekiem i espresso

Kobiety w Polsce zazwyczaj wybierają różne odmiany kaw z mlekiem, czyli cappuccino, latte, flat white. Mężczyźni dużo chętniej decydują się na tradycyjne, mocne espresso. Czy jednak trzeba wybierać się do kawiarni, aby skosztować wysokiej jakości napój? Nie! Wystarczy kupić ekspres do kawy senseo, aby cieszyć się z wysokiej jakości kawy każdego dnia. Jeżeli chcesz przygotować różne odmiany kawy, takie jak latte, cappuccino czy flat white, wybierz ekspres ciśnieniowy. Natomiast idealny do przygotowania dużej ilości kawy na raz będzie ekspres przelewowy. To od Twoich potrzeb i preferencji smakowych zależy, które drobne agd lepiej się sprawdzi.

Decyzja o zakupie ekspresu do kawy pojawia się w wielu domach

Obecnie obok zmywarki, ekspres senseo jest kolejnym urządzeniem niezbędnym w wielu polskich domach. Polacy chcą czuć się komfortowo i korzystać z wysokiej jakości urządzeń. Dlatego właśnie w ich kuchni zwykle gości zróżnicowany wachlarz sprzętów AGD. Chcą mieć pod ręką wysokiej jakości urządzenia, a ekspres do kawy jest jednym z nich. Dostępnych na rynku jest tak dużo propozycji, że można wybrać sprzęt wysokiej jakości, proponowany w bardzo dobrej cenie. Szczególnie, że można nabyć powystawowe agd, czyli urządzenie o bardzo dobrych parametrach technicznych, a jednocześnie sprzedawane w dużo niższych cenach, w porównaniu do ofert sklepowych.