Ekspres do kawy z młynkiem ciśnieniowy – kawiarnia w Twoim domu

ekspres do kawy z młynkiem

Ekspres do kawy z młynkiem ciśnieniowy – kawiarnia w Twoim domu

Moda na ekspres do kawy w domu obowiązuje już od kilku lat. Nic nie wskazuje na to, aby miało się coś w tym temacie zmienić. Kawoszy jest równie dużo, co miłośników słodyczy. Każdy chce mieć w domu sprzęt, dzięki któremu będzie mógł przygotowywać swoje ulubione rodzaje kaw bez wychodzenia z mieszkania.

Coraz mniejszą popularnością cieszy się ekspres przelewowy. Natomiast w coraz większej ilości domów pojawiają się ekspresy ciśnieniowe. Zastosowano w nich innowacyjny sposób parzenia kawy, a także inne dodatkowe funkcje, które sprawiają, że tego typu urządzenia są bardzo popularne. Ciśnieniowy ekspres do kawy posiada zbiornik na zimną wodę ze wskaźnikiem jej poziomu, komorę zaparzacza oraz podgrzewaną płytkę na dzbanek. Wyposażone są również w młynki, dzięki którym możliwe jest automatyczne mielenie ziaren, z których będzie przygotowywana kawa.

W ekspresach ciśnieniowych wykorzystywane są różne sposoby parzenia kawy. W jednych zainstalowana pompa wytwarza ciśnienie, pod którym woda wtłaczana jest do pojemnika z filtrem, w którym jest kawa. W innych pojemnik z kawą wiruje i przesiąka przez niego wtłaczana pod ciśnieniem woda.

Jednym z najlepszych przedstawicieli tych ekspresów jest model Melitta Varianza CSP F57.

Polska moc kawy

Melitta Varianza CSP F57 to polskiej produkcji ekspres ciśnieniowy zapewniający innowacyjny dostęp do różnego rodzaju smaków kaw. Wyjątkowy system pojedynczej porcji sprawia, że możliwy jest wybór różnorodnych ziaren kawy, co zapewnia nieograniczoną różnorodność smaków. Sposób obsługi urządzenia jest bardzo prosty. Wystarczy wsypać do rynienki wybrane ziarna kawy, nacisnąć odpowiedni przycisk, a można będzie delektować się już za kilka chwil przepysznym smakiem wybranej kawy.

Urządzenie posiada kształt sześcianu i wygląda imponująco. Jest na tyle kompaktowe, że zmieści się w każdej kuchni. Sprzęt dostosowany jest do indywidualnych potrzeb użytkownika. Posiada system zapamiętywania kaw, które domownicy najczęściej piją. Wystarczy użyć jednego przycisku, aby ekspres przygotował kawę, która jest naszą ulubioną. Jest on w stanie zapamiętać nasze preferencje dotyczące czterech kaw, czyli espresso, café crème, cappuccino oraz latte macchiato, wciskając zaledwie jeden przycisk.

Ponadto, drobne agd jest w stanie przygotować także inne rodzaje kaw. Wystarczy tylko zapoznać się z przepisami, jakie dołączone są do zestawu. Jest on w stanie przygotować:

  • ristretto,
  • lungo,
  • americano,
  • espresso macchiato,
  • cafe latte,
  • cafe au lait.

Nie ma również problemów z dbaniem o czystość urządzenia, ponieważ ekspres posiada funkcję czyszczenia parowego. Części, które mają kontakt z mlekiem są oczyszczane przy użyciu gorącej wody oraz pary. Za pośrednictwem menu można wybrać albo opcję czyszczenia po każdej filiżance kawy, albo wywoływać odrębnie. Ponadto, użytkownik otrzyma informacje na wyświetlaczu LCD, gdy będzie konieczność oczyszczenia urządzenia z kamienia i osadu. Program czyszczenia z kamienia w bezproblemowy sposób można wybrać z menu. W związku z tym, powystawowe agd obsługuje się bardzo prosto.