Ekspres do kawy i spieniacz do mleka

ekspres do kawy i spieniacz do mleka

Ekspres do kawy

Ekspres do kawy to podstawowy sprzęt, który powinien znaleźć się w domu każdego miłośnika tego znanego na całym świecie napoju. Jak dobrze wiemy, popularne ekspresy są wzbogacane o wiele dodatkowych funkcji. Jedną jest funkcja spieniania mleka. Czy warto kupić ekspres, który ją posiada?

Ekspresy ciśnieniowe

Większość ekspresów ciśnieniowych, jakie obecnie dostępne są na rynku posiada dyszę do spieniania mleka. Część z tych urządzeń jest także wyposażona w specjalny system do spieniania mleka. Pobiera on mleko ze specjalnego pojemnika lub bezpośrednio z kartonu. Następnie już bezpośrednio do filiżanki wlewana jest piękna, puszysta pianka. Wiele osób zastanawia się jednak, czy warto dopłacać nieco więcej za ekspres, który posiada właśnie takie rozwiązanie. Odpowiedź na to pytanie jest w zasadzie banalnie prosta. Jeżeli pijesz tylko czarną kawę bez dodatku mleka i jest to przede wszystkim espresso, a nie gustujesz w cappuccino czy w latte, ta funkcja będzie dla Ciebie po prostu zbędna. Będzie bo będzie, ale z niej nie będziesz korzystał. Być może jedynie od czasu do czasu, gdy w domu pojawią się goście lubiący kawę z mlekiem. Dla samych gości jednak nie warto przepłacać i kupować urządzenia o 200 czy 300 zł droższego.

Spieniacz do mleka dla rodzin z dziećmi

Kup ekspres do kawy ze spieniaczem, jeżeli masz małe dziecko. Zaskoczony? Okazuje się, że wiele małych dzieci uwielbia pić spienione mleko. Dużo lepiej im smakuje niż standardowe mleko wlewane do szklanki. Jeżeli więc chcesz zrobić przyjemność dziecku, wzbogacić jego dietę o niezbędny wapń, kupując ekspres przelewowy wybierz taki, który ma funkcję spieniania mleka. Dzięki temu Twój maluch będzie spożywał dostateczną ilość mleka potrzebną do wzmocnienia kości i zębów. Będzie to w takiej sytuacji dobra inwestycja, a drobne agd pozwoli przy okazji na przygotowywanie kawy z mlekiem dla gości, którzy nie lubią czarnej wersji napoju. Dla swojego dziecka warto robić wiele, nawet kupić nieco droższe powystawowe agd. W końcu dieta dziecka dla rodzica jest najważniejsza.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress