Ekspres przelewowy – nowinki technologiczne

ekspres do kawy

Prostym i tanim urządzeniem są ekspresy przelewowe. Przypadną one do gustu osobom, które lubią kawę filtrowaną, a w dodatku każdego dnia piją jej bardzo dużo. Dzbanki dołączone do ekspresu pozwalają na przygotowanie dużej ilości tego cudownego napoju. Przez cały dzień będzie można mieć szybki dostęp do kawy. Wiele osób narzekało, że ekspres przelewowy jest już przeżytkiem. Teraz okazuje się, że producenci wprowadzili do niego wiele innowacyjnych rozwiązań. Jakich?

Do zaparzenia napoju w tym ekspresie potrzebna jest jedynie kawa, woda i filtry. Ważne jest, aby korzystać jedynie z dobrej jakości ziaren kawy. Dzięki temu, czarny napój będzie nam wyjątkowo smakował. Działanie całego sprzętu jest bardzo proste. Gorąca woda przechodzi przez ziarna kawy i pozwala uzyskać gotowy napój. Dlatego właśnie ziarna kawy są tu najważniejsze. Trzeba także podkreślić, że takie drobne agd jest bardziej uniwersalne niż mogłoby się nam wydawać. Oprócz kawy, w takim sprzęcie można również przygotowywać herbatę, o równie pysznym smaku.

Ekspres przelewowy w ostatnich latach przeszedł wiele zmian. Producenci wprowadzili do niego niezliczone udogodnienia, które sprawiają, że korzystanie z takiego sprzętu jest po prostu bardzo wygodne.

Młynek żarnowy

Obecnie powystawowe agd łączy cechy ekspresu przelewowego i automatycznego. Oznacza to, że w sprzęcie takim znajduje się zintegrowany młynek żarnowy, który mieli ziarna kawy tuż przed ich zaparzeniem. Ponadto, ekspresy dają możliwość wybrania mocy kawy, jaką można będzie przy ich użyciu uzyskać. Pozwala to na przygotowanie takiej kawy, jaką najbardziej lubimy.

Dwa niezależne systemy w jednym

Ciekawą innowacją w ekspresach przelewowych jest występowanie dwóch niezależnych systemów grzewczych, dwóch termosów i dwóch pojemników na filtry. Takie rozwiązanie pozwala na przygotowywanie dwóch różnych kaw w jednym czasie. Lubicie z partnerem zróżnicowanej mocy kawy? Taki ekspres będzie dla Was najlepszym wyjściem z sytuacji.

Sterowanie temperaturą wody

Prawdziwym udogodnieniem w ekspresach przelewowych jest możliwość sterowania temperaturą wody. Pozwoli to na przygotowanie kawy w znacznie krótszym czasie. Możliwości ustawienia temperatury są zgodne ze standardami Europejskiego Stowarzyszenia ds. Jakości Kawy.

Dozowanie wody

Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu jakim jest dozowanie wody, można uzyskać większy procent rozpuszczonej kawy. Pozwala to także wydobyć jej lepszy smak.

Inteligentny programator

Chcesz, aby każdego ranka budził Cię przepiękny zapach kawy? Wystarczy kupić ekspres przelewowy z timerem. Można będzie na nim ustawić godzinę, o której zwykle się budzisz. Kawa będzie wtedy już gotowa i będzie czekała właśnie na Ciebie.

Utrzymywanie ciepła

Większość ekspresów przelewowych jest wyposażonych w specjalną płytę, która przez cały czas podgrzewa zaparzoną kawę w dzbanku. Dzięki temu, za każdym razem, gdy będziecie sięgali po kawę, będzie ona gotowa do picia.

Warto zdecydować się na modele ekspresów przelewowych, w których zastosowane zostały wyżej wymienione rozwiązania. Pozwoli to na korzystanie z ekspresów przystosowanego do Waszych potrzeb.