Ekspres Senseo i mrożona kawa

ekspres senseo

Ekspres senseo i mrożona kawa na upalne dni

Inwestycja w ekspres senseo jak najbardziej się opłaca. Dlaczego? Ponieważ z urządzenia możesz korzystać na co dzień i przez cały rok. ekspres do kawy przydaje się do robienia zarówno gorącej, jak i zimnej kawy. Sprawdź, jak to możliwe!

Każdy dobrze wie, że z ekspresu powstaje wspaniała kawa o niezwykłym aromacie i smaku. Każdy, kto choć raz pił kawę przygotowaną przez baristę, dokładnie wie, o czym mówimy. Podobny efekt możesz uzyskać, jeżeli zdecydujesz się na zakup urządzenia do swojego domu. W każdej nowoczesnej kuchni tego typu sprzęt powinien znaleźć swoje stałe miejsce. Co więcej, z jego pomocą przygotujesz różne rodzaje kaw, w tym kawę mrożoną.

Przepis na kawę mrożoną

Podstawą każdej mrożonej kawy jest espresso, czyli mocna kawa. I właśnie w tej części realizacji przepisu przyda się ekspres do kawy senseo. Zaparzysz w nim aromatyczną, wysokiej jakości, a przy tym mocną kawę, która po wystygnięciu będzie stanowiła idealną bazę do kofeinowego napoju na zimno. To, jaką moc będzie miało espresso już zależy od twoich indywidualnych preferencji. Zakłada się, że na dużą szklankę należy przygotować 250 ml czarnego napoju.

Co jeszcze potrzebujesz, aby przyrządzić chłodny kawowy napój? 4 łyżki brązowego cukru, 100 ml zimnego mleka, najlepiej prosto z lodówki oraz 6 kostek lodu. Jeżeli chcesz zrobić kawę mrożoną na bogato, możesz także przygotować 1 gałkę lodów waniliowych lub 2 łyżki słodzonego mleka skondensowanego. W przypadku takich kaw, dekoracja to podstawa.

Jakie zalety ma ekspres senseo?

Jeżeli jesteś miłośnikiem czarnej kawy, ekspres marki Senseo będzie twoim ulubionym sprzętem w domu. Dzięki niemu przygotujesz aromatyczną kawę prosto z saszetki. Urządzenie charakteryzuje się solidną budową i wykonaniem z wysokiej jakości materiałów. Demontaż poszczególnych części wymagających mycia nie jest trudny, dlatego bezproblemowe utrzymanie sprzętu w czystości jest bardzo proste. Warto także podkreślić, że drobne agd pracuje cicho, nie zakłócając odpoczynku pozostałych domowników, nawet jeżeli chcesz zaparzyć kawę w środku nocy.