Ekspres Senseo – nigdy Cię nie zawiedzie

ekspres senseo

Ekspres Senseo – nigdy Cię nie zawiedzie

Mając do dyspozycji ekspres Senseo jesteś w stanie przygotować szybko i czysto kawę dla siebie i swoich gości. Urządzenie jest proste w obsłudze, a jego bezawaryjność zachwyca.

Utrzymuj ekspres w czystości, a będzie działał niezawodnie

Czy to silny odkurzacz czy też sokowirówka każdy sprzęt lubi, gdy się o niego dba. Odpłaca niezawodnością i bezawaryjnym działaniem. Tak jest również w przypadku ekspresu Senseo. Urządzenie warto regularnie przecierać wilgotną szmatką lub suchymi, miękkimi ściereczkami. Dzięki temu na jego powierzchni nie będzie rys. Regularnie należy opłukiwać tacę ze skroplinami, ponieważ gdy to zaniedbasz, na jej powierzchni pojawi się nieestetyczny nalot.

Proces zaparzenia bez saszetki – co kilka dni

Jest to zabieg, o którym musi pamiętać każdy właściciel ekspresu Senseo. Czynność pozwala na opłukanie padholdera, czyli sitka, w którym zwykle znajduje się saszetka. Nawet jeżeli każdorazowo opłukujesz tę część pod bieżącą wodą, i tak w jej wnętrzu mogą zalegać resztki kawy oraz osad. Mechaniczne czyszczenie jest dużo skuteczniejsze. Zapobiegnie zatkaniu padholdera.

Za każdym razem czyść spieniacz i pojemnik na mleko

Jeżeli Twój ekspres do kawy posiada funkcję spieniania mleka, pamiętaj o regularnym czyszczeniu spieniacza oraz pojemnika na mleko. Plastikowy wężyk, jeżeli nie zostanie oczyszczony natychmiast po użyciu, z czasem zżółknie. Będzie z niego wydobywał się nieprzyjemny zapach, który skutecznie zepsuje smak każdej kawy.

Odkamienianie ekspresu do kawy – co 3 miesiące

Do odkamieniania ekspresu do kawy idealnie nadaje się kwasek cytrynowy. Warto jednak kupić oryginalny preparat, który dedykowany jest do konkretnych modelów ekspresów. Niektóre modele ekspresów Senseo mają sygnalizację o potrzebie dokonania procesu odkamienienia.

Zadbaj o jakość wody

Im lepsza woda, tym lepsza kawa. Jeżeli w kranie masz słabej jakości wodę, zdecyduj się na stosowanie butelkowanej. Zalecamy, aby kupić ekspres senseo wyposażony w standardowy, najlepiej niewielki pojemnik na wodę. Dlaczego? Zmusi to do jej regularnej wymiany. Nikogo nie trzeba przekonywać, że stojąca w pojemniku woda bardzo szybko może się zaśmierdzieć. Najlepiej wymieniać ją codziennie.