Ekspresy do kawy – jakie wybrać?

Ekspresy do kawy – jakie wybrać?

Wielu jest miłośników czarnego eliksiru, jakim jest kawa. Aby jednak móc faktycznie delektować się jej smakiem, koniecznie trzeba posiadać do jej przygotowywania odpowiedni sprzęt. Jest nim oczywiście ekspres do kawy. Na jaki się zdecydować? Podpowiadamy w poniższym wpisie.

Wykorzystanie ekspresu do kawy jest najprostszym sposobem na to, aby przygotować idealną filiżankę czarnego naparu. Wcześniej, do mielenia kawy wykorzystywany był młynek. Zmieloną przy jego użyciu kawę wsypywał się do filiżanki i po prostu zalewało wodą. Wystarczyło, że miało się bezprzewodowy czajnik do zagotowania wody, a zaparzenie i przygotowanie kawy mogło stać się faktem. Jednak, takiego smaku kawy, jak z ekspresu, nigdy w takich warunkach nie uzyskamy. Dlatego też, bez dwóch zdań, warto wyposażyć się w dobrej jakości ekspres, który stanie się prawdziwym przyjacielem miłośnika kawy.

Jedną z propozycji, na jakie możesz się zdecydować jest ekspres przelewowy. Warto przyjrzeć się mu nieco bliżej.

Budowa ekspresu przelewowego

Ekspres przelewowy składa się z następujących elementów:

  • zbiornik na wodę o różnej pojemności,
  • pojemnik na kawę,
  • filtr – najczęściej jednorazowy, papierowy lub zintegrowany,
  • dzbanek – najczęściej ze szkła żaroodpornego,
  • płyta grzewcza – utrzymuje temperaturę kawy.

Zalety ekspresu przelewowego

Największą zaleta ekspresu przelewowego jest jego prosta obsługa. Wystarczy, że do pojemnika na kawę wsypiemy odpowiednią ilość zmielonych ziaren i wciśniemy odpowiedni przycisk, a kawa będzie przygotowywana. Ekspres samodzielnie zalewa kawę odpowiednią ilością wrzątku, która znajduje się w zbiorniku na wodę i powoli przesącza czarny napar do dzbanka, w którym będzie ona przechowywana. Dzięki temu, że zdecydujesz się na taki sposób parzenia kawy, będziesz mógł uzyskać mocniejszą kofeinę. Na pewno, takie rozwiązanie przypadnie do gustu osobom, które lubią mocne, czarne kawy.

Kolejną zaletą tego typu ekspresów jest to, że za jednym razem możesz przygotować większa ilość kawy, nawet dla 3-4 osób. Pozwala to na właściwe ugoszczenie zaproszonych znajomych, którzy nie muszą długo oczekiwać zanim podamy im kawę. Wszystko zostanie przygotowane szybko, sprawnie i bez żadnych problemów.

Ponadto, warto również dodać, że ekspres przelewowy przyda się nie tylko smakoszom kawy, ale również naparów z herbat i ziół. Można w nim przygotować pyszne ziołowe herbaty, które wymagają odpowiedniej temperatury do zaparzenia.

Ceny ekspresów przelewowych

Nie da się ukryć, że sporym wydatkiem jest nabycie ekspresu do kawy na użytek domowy. Jednak, możemy skorzystać z pewnych promocji, jakie organizują sklepy. Możemy zdecydować się na przykład na powystawowe agd, czyli zakup egzemplarzy, które znajdowały się przez jakiś czas na wystawie sklepowej. Sklepy zazwyczaj decydują się na spore obniżki co do takich produktów, ponieważ uważają, że w związku z tym, że sprzęt stał długo na wystawie, jego wartość może być nieco obniżona. Nie obawiaj się, że nabywając taki sprzęt stracisz na tym. Możesz jedynie zyskać. Uda Ci się kupić sprzęt wysokiej jakości za znacznie niższą cenę. Zdecydowanie, takie drobne agd jest jak najbardziej godne polecenia, szczególnie w takiej powystawowej formie.