Czy istnieje przenośny ekspres do kawy?

ekspres do kawy

Ekspres do kawy zawsze pod ręką

Wiele osób zastanawia się, czy istnieje przenośny ekspres do kawy. Zdecydowanie tak! Są to małe urządzenia, które mieszczą się praktycznie w kieszeni, a wystarczy tylko kilka ruchów specjalną pompką, aby uzyskać przepyszną kawę.

Mini ekspres do kawy, który można obecnie znaleźć w wielu sklepach stacjonarnych, ale oczywiście oferuje go również sklep internetowy agd to prawdziwy hit i marzenie smakoszy kawy. Sprzęt oczywiście nie działa w sposób automatyczny jak tradycyjny ekspres ciśnieniowy, a jego obsługa jest ręczna. Nie jest to jednak duże utrudnienie. Zrekompensuje to na pewno znakomity smak kawy.

Jak działa przenośny ekspres do kawy?

Większość przenośnych ekspresów do kawy posiada specjalną pompkę, która pozwala na wytwarzanie kawy o różnym stopniu intensywności. Im więcej ruchów pompką, tym powstaje mocniejsza kawa. Użytkownik może więc właśnie w ten sposób regulować moc kawy, jaka jest dla niego najodpowiedniejsza. Jednocześnie, w zestawie wraz z ekspresem otrzymujesz przeważnie kubek, do którego bezpośrednio można przygotować kawę. Wszystko ma się więc pod ręką, co jest sporą zaletą.

Kawa zawsze pod ręką

Dzięki temu, że powstały przenośne ekspresy do kawy, ulubiony napój zawsze można mieć pod ręką, nie tylko w domowym zaciszu, ale także w pracy czy podczas wakacyjnego wyjazdu. Wystarczy tylko dostęp do gorącej wody, aby zaparzyć pyszną i mocną kawę taką, jak lubisz. Zdecydowanie dla wielu osób jest to drobne agd niezwykle przydatne i realizujące pragnienie o piciu zawsze pysznej kawy.

Czy przenośne ekspresy do kawy zastąpią tradycyjne?

Producenci tradycyjnych ekspresów do kawy nie muszą się obawiać. Z pewnością przenośne urządzenia nie zastąpią sprzętów o wielu funkcjach i możliwościach. Są dla nich jedynie alternatywą, dopasowaną do potrzeb osób, które chcą pić kawę z ekspresu także poza domem. Trudno byłoby dźwigać ze sobą duży ekspres do kawy Senseo. Lepiej zabrać poręczny, kieszonkowy sprzęt, który spełnia podstawowe zadanie polegające na parzeniu pysznej i mocnej kawy.