Ekspres do kawy i gniazdka w kuchni

Ekspres do kawy i gniazdka w kuchni

ekspres do kawy

Ekspres do kawy i gdzie go podłączyć

Rozplanowanie układu gniazdek i włączników jest podstawą przy projektowaniu kuchni. Muszą one być umieszczone w takim miejscu, aby nie było żadnych problemów z podłączeniem do nich sprzętu AGD. Szczególnie często bywają trudne w podłączeniu urządzenia takie jak ekspres do kawy czy też zmywarka.

Często tworząc aranżację kuchni zapominamy o tak podstawowych i ważnych kwestiach, jak rozmieszczenie gniazdek i włączników światła. Zajmując się wyborem blatów kuchennych czy kolorem frontów szafek nie myślimy już o gniazdkach. Pozostawiamy tę kwestię przypadkowi, zupełnie niepotrzebnie. Współcześnie gniazdka mogą pełnić nie tylko funkcję użytkową, ale również designerską. Mogą wprowadzić do pomieszczeń ciekawy i niezastąpiony element dekoracyjny.

Gniazdka do drobnych sprzętów AGD

Roboty kuchenne, opiekacz czy sokowirówka i wiele innych tego typu sprzętów muszą zostać podpięte do sieci energetycznej. Zazwyczaj sprzęty te używamy w różnych miejscach. Warto przewidzieć w kuchni kilka miejsc, w których najwygodniej będzie nam z tych urządzeń korzystać. I właśnie w tych miejscach powinny znaleźć się gniazdka elektryczne. Dzięki temu bez żadnych problemów można będzie podpiąć opiekacz do kanapek i przygotować pyszne śniadanie. W końcu o ile ekspres przelewowy będzie zawsze stał w jednym miejscu, tak malakser będziemy wyjmowali jedynie wtedy, gdy będziemy chcieli przygotować koktajl czy określone danie. Zwykle takie urządzenia przechowywane są w szafkach kuchennych.

Najczęstsze rozmieszczenie gniazdek

Większość gniazdek elektrycznych umieszczana jest w przestrzeni nad blatem kuchennym. Jest to wygodne miejsce, aby rozplanować przestrzeń potrzebną do zasilania większości urządzeń AGD, z jakich korzystamy w kuchni. Warto tego uniknąć choćby po to by gdy chcemy zrobić pyszną kawę nie musieć przenosić ekspresu do kawy w poliże gniazdka. Trzeba jednak przy tym pamiętać, aby gniazdka zawsze umieszczać minimum 60 cm od zlewu. Nie byłoby zbyt bezpieczne, jeżeli drobne agd podłączone do energii elektrycznej znajdowało się zbyt blisko źródła wody. Może to doprowadzić do zwarcia i zniszczenia urządzenia.

Ciekawym rozwiązaniem stosowanym w niektórych kuchnia jest listwa z kilkoma gniazdkami montowana nad blatem kuchennym. Pozwala na dogodne korzystanie z urządzeń i podpinanie ich w różnych konfiguracjach.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress