Grill elektryczny – zamykany czy otwarty

grill elektryczny

Grill elektryczny – zamykany czy otwarty?

Grillowanie z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Jest to ulubiona rozrywka większości Polaków. Oczywiście, zdecydowana większość przyrządza mięso na grillach tradycyjnych. Ten trend jednak zmienia się. Coraz częściej grille na węgiel zastępowane są grillami elektrycznymi. Nie wymagają rozpalania, doglądania i pilnowania, aby płomień w nich nie zgasł. Jaki grill elektryczny jest jednak lepszy: zamknięty czy otwarty?

Grille elektryczne mają taką przewagę nad urządzeniami tradycyjnymi, że możemy zdecydować, czy wybieramy wersję otwartą czy zamkniętą. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety.

Grill otwarty – zalety i wady

Zwolennicy klasycznego grillowania na pewno od razu wybiorą wersję otwartą. Taki opiekacz pozwala użytkownikowi sycić wzrok grillowanym mięsem. Wydobywa się z niego również przepiękny zapach. Wadą jednak takiego rozwiązania jest to, że trzeba samodzielnie przekładać mięso z jednej strony na drugą. Jeżeli o tym zapomnimy, mięso spali się jak na tradycyjnym grillu. Dlatego też, korzystając z takiego elektrycznego grilla, trzeba będzie wykazywać się równie dużą czujnością co przy grillu tradycyjnym. Może też okazać się, że mięso z jednej strony będzie bardziej dopieczone, a z drugiej mniej.

Grill zamknięty – zalety i wady

Grill zamknięty bardziej przypomina opiekacz do kanapek. Mięso należy położyć na jedną z płyt grzewczych, a z drugiej strony należy docisnąć drugą płytę grzewczą. Na pewno z takiego grilla nie będzie jednak wydobywał się intensywny zapach grillowanego mięsa. Będzie on stłumiony przez przykrywającą mięso płytę. Z drugiej jednak strony, uda się uzyskać idealnie upieczone mięso z obydwu stron. Nie trzeba będzie go nawet przekładać, aby taki efekt uzyskać. Bez wątpienia, takie rozwiązanie będzie niezwykle wygodne.

Grill stojący czy stołowy?

Coraz częściej na sklepowych półkach pojawiają się stołowe grille elektryczne. Różnią się one od stojących przede wszystkim wielkością i wyglądem. Są przystosowane do pieczenia mięsa bezpośrednio na stole. Należy jednak w takich warunkach zachować szczególną ostrożność. Powierzchnia grilla jest bardzo gorąca. W związku z tym, należy pilnować, aby małe dziecko jej nie dotknęło. Grille stołowe mają niewielkie rozmiary. Dlatego też, nadają się na małe przyjęcie, na którym będzie się przygotowywało kilka porcji mięsa.

Jak kupować, żeby nie przepłacić?

Grill elektryczne to fajna sprawa. Takie drobne agd powinno znaleźć się w każdym domu, w którym są miłośnicy mięsa i grillowania. Dzięki temu, nie trzeba będzie czekać na wiosnę czy lato, aby cieszyć się smakiem grillowanego mięsa. Uda się je także przygotować zimą. Nie powinny nas odstraszać ceny takich urządzeń, ponieważ w większości przypadków są one bardzo atrakcyjne. Szczególnie, jeżeli skorzystamy z opcji, jaką oferują duże sklepu. Proponują one powystawowe agd w atrakcyjnych cenach. Wystarczy spytać sprzedawcę, czy nie ma na wystawie sprzętu, który można kupić. Dzięki temu, grill elektryczny będzie mógł znaleźć się w naszym posiadaniu za znacznie bardziej korzystną cenę.