kawa

Jak należy parzyć kawę?

Kawa to czarny eliksir, który potrafi postawić nas na nogi każdego ranka i dodaje nam energii do życia. Bez niego większość osób nie wyobraża sobie życia. Trzeba jednak wiedzieć jak parzyć kawę, aby była naprawdę dobra.

Możemy zdecydować się na ekspres przelewowy lub ciśnieniowy. Te z kolei dzielą się na nisko- i wysokociśnieniowe. Inne osoby decydują się na parzenie kawy w kawiarce – uzyskują w ten sposób kawę po turecku. Można oczywiście również po prostu zalać kawę wrzątkiem. Wtedy wystarczy mieć bezprzewodowy czajnik, w którym taką wodę można będzie przygotować. Jaki jednak sposób parzenia kawy jest najlepszy? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Taki, który pozwoli nam uzyskać kawę dokładnie o takim smaku, jaki lubimy. Żeby jednak odkryć ten właściwy smak trzeba próbować różnych sposobów jej parzenia przy użyciu zróżnicowanych urządzeń. Oczywiście to połowa sukcesu, ponieważ liczy się również dobór surowców, czyli po prostu ziaren kawy. Najlepsze są te świeże i mielone przed procesem parzenia. Wystarczy mieć w domu młynek, aby można było samodzielnie zmielić nabyte ziarenka. Także nowoczesny ekspres do kawy posiada funkcję mielenia. Warto więc nabyć taki model, który będzie wszystko robił za nas. Dzięki temu, przygotowywanie kawy będzie proste, szybkie i przyjemne. Nie będzie wymagało od nas wielkiego zachodu.

Ekspres niskociśnieniowy czy wysokociśnieniowy?

Największą głupotą jest kierowanie się przy zakupie ekspresu ilością barów, czyli ciśnienia, przez jakie przechodzi ziarno podczas parzenia. Wcale nie jest tak, że im więcej barów, tym lepiej. Standardowym ciśnieniem jest 9 barów. Zdarzają się jednak modele, które mają 12, a nawet 15 barów. Wszystko oczywiście zależy od producenta i danego modelu. Jednak to nie jest wyznacznik, którym powinniśmy się kierować przy wyborze danego urządzenia. Warto zwrócić uwagę także na inne parametry. Wtedy uda nam się wybrać sprzęt odpowiedniej jakości.

Coś dla miłośników espresso

Jeżeli jesteś miłośnikiem espresso obowiązkowo powinieneś wyposażyć się w ekspres ciśnieniowy, który pozwoli na przygotowanie tego rodzaju kawy. Jest to urządzenie, które służy wyłącznie do tego celu. Jednak mając taki ekspres nie będzie problemu z przygotowaniem innych rodzajów kawy, ponieważ latte czy caffe machiato robi się właśnie na bazie espresso.

Gdzie kupić ekspres do kawy?

Jest wiele miejsc, w których możemy kupić ekspres do kawy. Możemy poszukać propozycji w Internecie, a także udać się do wybranego sklepu, w którym oferowany jest sprzęt AGD. Będziemy mogli tam skorzystać z niezwykłej promocji, jeżeli trafimy na aktualne wyprzedaże. Okazuje się bowiem, że drobne agd, do których bez wątpienia zaliczany jest ekspres do kawy jest czasem wyprzedawane po bardzo korzystnych cenach. A szczególnie modele, które stały przez jakiś czas na wystawie. Sklep obniża cenę takiego towaru, ponieważ służył, jako eksponat. Takie całkiem dobre i w pełni działające powystawowe agd można kupić nawet za połowę ceny. Opłaca się, prawda?