Odkurzacze pionowe to odkurzacze bezprzewodowe i bezworkowe, które świetnie sprawdzą się w piętrowych domach. Nie będzie problemu z szukaniem przedłużek i martwieniem się, że będą za krótkie, aby możliwe było posprzątanie wszystkich pomieszczeń w domu. Ważne jest jednak, aby podjąć mądrą decyzję, jeżeli chodzi o wybór konkretnego modelu. Dzięki temu, zagwarantujesz sobie możliwość korzystania ze sprzętu przez długie lata.

Konstrukcja odkurzacza pionowego

Odkurzacz bezprzewodowy w znaczny sposób różni się pod względem konstrukcji od odkurzacza tradycyjnego, który znany jest większości z nas. Posiada dość wąską szczotkę, która jednak nie umniejsza jego mocy i zakresowi sprzątania. Odkurzacz nie posiada również elastycznej rury charakterystycznej dla tradycyjnych modeli. Oczywiście jest to również odkurzacz bezworkowy, choć zdarzają się modele, które ten worek posiadają. Są to jednak zazwyczaj starsze wersje, które zdecydowanie są mniej komfortowe i funkcjonalne od tych nowoczesnych. Gdy już wybieramy odkurzacz pionowy, lepiej wybrać taki bez worka.

Możesz również wybrać model, który jest w stanie zebrać z powierzchni podłogi wodę. Szczególnie jest to przydatne, gdy mamy w domu małe dzieci. Często rozlewają herbatę czy wodę. Posiadając silny odkurzacz bezprzewodowy z funkcją zbierania wody, można będzie szybko doprowadzić podłogę do poprzedniego stanu. Bez konieczności denerwowania się na dziecko.

Bardzo dużą zaletą tych nowoczesnych odkurzaczy jest również to, że zajmują bardzo mało miejsca po złożeniu. Nie będą zagracały więc naszej powierzchni. Można więc spokojnie wykorzystywać je w dużych domach, ale i w małych mieszkankach, w których nie ma miejsca na przechowywanie dużych odkurzaczy. Można spokojnie włożyć taki kompaktowy odkurzacz do szafy i wyciągać go tylko wtedy, gdy jest potrzebny.

Zalety odkurzaczy bezprzewodowych

Odkurzacze bezprzewodowe odznaczają się długą żywotnością ze względu na nowoczesne technologie, które są w nich zastosowane. Ponadto, jakość komponentów jest również bardzo wysoka. Sprawia to, że urządzenia działają bardzo długi i bezawaryjnie. Wydane na nie pieniądze nie będą więc wyrzucone w błoto. Trzeba również podkreślić, że dużą ich zaletą jest także cicha praca. Praktycznie nie wydają żadnego dźwięku. Dzięki temu, są mało uciążliwe dla pozostałych domowników. Będziesz mogła sprzątać dom, gdy jeszcze wszyscy będą spali lub wieczorem, jeżeli nie będziesz chciała obudzić swojego maluszka.

Ile kosztuje odkurzacz bezprzewodowy?

Ceny odkurzaczy bezprzewodowych są zróżnicowane. Można kupić modele za 700, a nawet za 1500 zł. Jest jednak sposób, aby wybrać model z wysokiej półki, a zapłacić za niego bardzo mało. Jak to zrobić? Wystarczy, że zdecydujemy się na drobne agd z wystawy. Wiele sklepów ogłasza wyprzedaże i możliwość kupowania modeli, które były przez jakiś czas eksponowane na półkach sklepowych. Także dotyczy to odkurzaczy. Takie powystawowe agd jest znacznie tańsze, a niczym nie odbiega od modeli, które leżą w magazynach sklepów.