ekspres do kawy

Kolbowy ekspres do kawy

Kawa zaparzana w ekspresie ciśnieniowym ma głęboki smak i aromat. Uważa się, że napary przygotowywane tą techniką są najlepsze i najzdrowsze. Nie ma więc co dziwić się, że powstaje wiele odmian ciśnieniowych ekspresów do kawy. Jednym z nich jest ekspres kolbowy.

Kolbowy ekspres do kawy wyposażony jest w kolbę, która nazywana jest również portafiltrem. Znajduje się w niej sitko. Można wybrać model z pojedynczym lub podwójnym sitkiem. W zależności od tego ile będzie sitek, tyle jednocześnie można będzie przygotować kaw. Do kolby wsypuje się określoną ilość zmielonej kawy, którą należy dokładnie sprasować. Najlepiej użyć do tego specjalny tamper, dzięki któremu można będzie wszystko dokładnie wygładzić. Jest to bardzo ważne, ponieważ przy nieodpowiednim ubiciu, woda zbyt szybko drąży kanaliki między cząsteczkami kawy i proces zaparzania następuje za szybko. W takiej sytuacji, do napoju nie przedostaną się wszystkie pożądane wartości smakowe i zapachowe. Kawa nie będzie wtedy aż tak dobra, jak mogłaby być. Należy pamiętać, aby po każdym zaparzeniu kawy drobne agd oczyścić z fusów. W tym celu należy wyjąć sitko i dokładnie je oczyścić.

W ekspresach kolbowych elementem grzewczym są bojlery. Woda podgrzewana jest przez specjalną grzałkę umieszczoną wewnątrz bojlera lub okalającą go od zewnątrz. Pojemność bojlera w większości ekspresów wynosi pół litra. Gorąca woda pod ciśnieniem 9 barów przechodzi przez kawę i spływa jako gotowy napój.

Zarówno ekspres przelewowy, jak i ekspres kolbowy dostępny jest w wielu modelach. W zależności od jednostki zaparzającej, można przygotować w nich napój o różnej mocy. Ekspresy do użytku domowego są dość tanie. Ich ceny wahają się przeważnie od 200 do 1000 zł. Jednym z polecanych modeli jest Delonghi ECP 31.21.

Delonghi ECP 31.21 – cechy

Marka De’Longhi to światowy ekspres w innowacyjnych sposobach parzenia kawy. Z pomocą ciśnieniowych ekspresów do kawy od tego producenta, można będzie cieszyć się z pysznego aromatu i zapachu kawy. Model ECP 31.21 został zaprojektowany z najwyższą starannością. Odznacza się wysoką jakością. Pozwala uzyskać prawdziwie włoski smak kawy. Optymalne ciśnienie 15 barów uzyskiwane podczas procesu parzenia kawy pozwala zapewnić bogaty i intensywny smak kawy. Umieszczony w urządzeniu bojler został wykonany ze stali nierdzewnej. Dzięki temu, proces zaparzania odbywa się w stałej temperaturze.

Ekspres wyposażony jest w nowoczesny System Cappuccino umożliwiający przyrządzenie kawy z gęstą, kremową mleczną pianką. Dysza do spieniania mleka działa bardzo profesjonalnie. Uzyskanie pysznego cappuccino nie będzie więc trudne. Ponadto, ekspres został wyposażony w profesjonalny filtr z podwójnym dnem, który pozwala wydobyć z ziaren kawy aromat i aksamitną, gęstą warstwę pianki na każdym espresso.

Do każdego urządzenia dołączone są trzy filtry do wyboru. Do dyspozycji jest filtr do parzenia jednej lub dwóch filiżanek kawy, a także filtr do stosowania wygodnych saszetek. Na pewno takie powystawowe agd spełni oczekiwania każdego miłośnika wysokiej jakości kawy.