malakser

Malakser w najnowszej wersji

Niepotrzebny Ci jest w kuchni blender kielichowy czy młynek, jeżeli kupisz wysokiej jakości, rozbudowany o wiele przydatnych funkcji malakser. Jest to sprzęt, o jakim marzy każda pani domu.

Dobre urządzenie kuchenne jest w stanie wykonać za gospodarza połowę zadań. Dzięki temu oszczędza bardzo dużo czasu i sprawia, że gotowanie staje się dużo bardziej przyjemne. Nie warto kupować wielu gadżetów kuchennych. Lepiej wybrać jeden sprzęt bardzo dobrej jakości, a z wszystkimi potrzebnymi funkcjami.

Funkcje, które powinien posiadać malakser

  • Siekanie
  • mieszkanie
  • ubijanie
  • rozdrabnianie.

Jedno urządzenie wykonujące wszystkie te czynności przyda się w każdej kuchni. Wystarczy wymieniać kolejne części, a dodatkowe zadania będą mogły być realizowane bez większego trudu. Pojemniki i narzędzia są tak skonstruowane, że sprzęt w każdym calu dopasowuje się do potrzeb użytkownika.

Malakser jak robot kuchenny

Wybrane urządzenia typu malakser działają niemal tak jak roboty kuchenne. Mają one wbudowany cichy blender, czyli urządzenie do miksowania składników. Tak naprawdę w sprzęcie tego typu uda się przygotować wiele półproduktów, np. warzywa na surówkę, masę do ciasta czy bitą śmietanę. Oczywiście, malaksery posiadają pewne ograniczenia. Nie da się w nim przygotować wszystkich dań, ale na pewno przy wielu pomogą i skrócą czas gotowania.

Jakie parametry powinien posiadać dobry malakser?

Kupując sprzęt do kuchni zwracaj uwagę przede wszystkim na parametry techniczne. To one podpowiadają, czy wybierasz dobrej jakości drobne agd. W przypadku malaksera duże znaczenie ma moc. Wybierając urządzenie mające 900 W uzyskujesz pewność, że sprzęt poradzi sobie z wieloma produktami. Do tego będzie w stanie pracować przez dłuższy czas bez przerwy.

Na co dodatkowo zwrócić uwagę?

Uwagę należy zwrócić również na prędkość obrotową urządzenia, jakim jest malakser. Istotne jest, aby dało się ten aspekt regulować, przynajmniej na kilku poziomach. Niektóre modele posiadają funkcję turbo, która przyda się przede wszystkim podczas rozdrabiania orzechów.

Ważne jest, aby malakser miał pojemność misy w pełni dostosowaną do potrzeb. Jeżeli gotujesz dla 2 osób, wystarczy urządzenie o pojemności 2-4 litrów.