Młynek w gospodarstwie domowym

młynek

Młynek – czy tylko do kawy?

W związku z tym, że młynek do kawy jest wyposażony w funkcję zmiany grubości mielenia w zależności od produktu, można go wykorzystać na wiele różnych sposobów. Jest to dzięki temu bardzo przydatne urządzenie w każdej kuchni.

Młynek do mielenia przypraw

Wiele przypraw można przygotować do spożywania w domu, bez konieczności kupowania gotowców w sklepie. Jeśli nie masz czegoś takiego jak ekspres do kawy bądź chcesz spróbować kawy w innym wydaniu młynek może być dobrą alternatywą. Wystarczy, że wsypiesz ziarna do czystego młynka do kawy, wybierzesz odpowiednią grubość, a rozpocznie się proces mielenia. W młynku nie przygotujesz jedynie suszonej czerwonej papryki oraz innych suszonych ziół (rozmaryn, estragon). Uzyskiwane są poprzez ucieranie, a nie mielenie. Z pomocą młynka przygotujesz w swojej kuchni sezonowe przyprawy, czyli np. pikantny pieprz, goździki, imbir czy gałkę muszkatołową, w zależności od potrzeb.

Młynek do przygotowywania bułki tartej

Bułka tarta znajduje powszechne zastosowanie w każdej kuchni. Zdarza się jednak, że brakuje jej w najmniej oczekiwanym momencie. Szybko możesz jednak przekształcić chleb w chrupiącą panierkę wykorzystując drobne agd, jakim jest młynek. Najlepiej wykorzystać do tego czerstwy chleb lub bułki, których po prostu już się nie zje.

Młynek do przygotowywania cukru pudru

Wystarczy zaledwie 10 sekund, aby z pomocą młynka do kawy przygotować cukier puder, który posłuży do posypania ciastek czy też ciasta.

Młynek do przygotowywania przypraw do mięsa

Z dodatkiem przypraw, każda potrawa smakuje bardzo dobrze. Do młynka warto wrzucić kilka ulubionych ziaren oraz ząbek czosnku, a powstanie aromatyczna przyprawa, dzięki której mięso zyska bardzo ciekawy smak. Tak przygotowaną mieszankę można wykorzystać także do makaronu.

Narzędzie do mielenia kawy

Na koniec warto wspomnieć o podstawowym zadaniu, jakie ma pełnić młynek, czyli do mielenia ziaren kawy. Aromatyczne ziarna mogą szybko zmienić się w sypką konsystencję, która po zalaniu wrzątkiem będzie spełniała oczekiwania każdego miłośnika czarnej kawy.

Kupując powystawowe agd, zawsze wybieraj jednak wielofunkcyjne młynki. Nie pożałujesz!