Moda na zarost? Czy maszynki do golenia się już nie sprzedają?

maszynki do golenia

Maszynki do golenia

Męska broda to aktualny temat numer jeden, jeżeli chodzi o trendy i modę. Jeżeli jest zadbana, dodaje uroku każdemu mężczyźnie. Tak, jak kobiety dbają o swoje fryzury, tak panowie powinni dbać o swój zarost. Choć niektórzy uważają, że maszynki do golenia odeszły do lamusa, wcale tak nie jest. Pojawiają się jednak obecnie bardziej dostosowane do trendów maszynki z funkcją modelowania zarostu.

Rodzaje maszynek do golenia

Maszynki do golenia są różne. Podstawowe urządzenie ma szersze ostrza i służy do usuwania zarostu z twarzy. Jednak obecnie bardziej popularne są urządzenia z funkcją stylizacji zarostu. Bardzo często wybierane są obecnie trymery, które mają niewielkie ostrze, dzięki którym można w bardzo precyzyjny sposób podciąć włosy w trudno dostępnych miejscach. Stylizacja brody będzie w takiej sytuacji, jak najbardziej możliwa.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając maszynkę do golenia lub trymer?

Wybór odpowiedniej maszynki do golenia nie jest łatwy. Znaczenie ma przede wszystkim ilość ostrzy, jakie golarka posiada. Wpłynie to na komfort użytkowania urządzania, a także na dokładność golenia, a na tym wielu panom zależy najbardziej. Znaczenie ma także źródło zasilania. Do wyboru są cztery rodzaje golarek:

  • sieciowe,
  • sieciowo-akumulatorowe,
  • akumulatorowe,
  • na baterię.

Warto także zwrócić uwagę na to, jaki jest czas ładowania golarki, a także na to, ile ona pracuje na jednym naładowaniu. Im dłużej, tym oczywiście lepiej. Golarki powinny być wyposażone w funkcje dostosowane do potrzeb użytkownika. Warto zastanowić się, czy wolimy golić się na sucho, czy na mokro. Niektóre golarki można również płukać pod bieżącą wodą, co pozwala na skuteczne oczyszczenie urządzenia po użyciu.

Decydując się na trymer, również musisz zwrócić uwagę na ilość ostrzy i jakość ich wykonania, a także na źródło zasilania. Warto sprawdzić, jaka jest ilość długości dostępnych ostrzy. Im więcej będzie ustawień, tym lepiej będzie można urządzenie dopasować do potrzeb, a strzyżenie brody odbywało się będzie w bardzo komfortowy sposób.