multicooker

Multicooker

Multicooker przyda się każdej pani domu. Urządzenie jest bardzo proste w użyciu. Potrafi zastąpić dużą ilość sprzętów kuchennych. Niektóre modele posiadają nawet 50 programów pozwalających na gotowanie, smażenie i pieczenie. Sprzęt w całości można dostosować do swoich potrzeb.

Wielofunkcyjne urządzenie do gotowania, czyli multicooker to garnek elektryczny, który posiada minutnik i wiele programów pozwalających na przygotowywanie posiłków. Pozwala przygotować nawet tysiąc potraw. W związku z tym, sprzęt na pewno przez długi czas się nie znudzi. Ciągle można będzie z jego pomocą wymyślać nowe dania. Pozwoli to na zaskakiwanie rodziny i znajomych coraz to nowymi potrawami. Wystarczy, że wybierzemy przepis, który nas interesuje, będziemy mieli właściwe składniki, umieścimy je w naczyniu, ustawimy właściwy program, a multicooker wszystko zrobi za nas.

Zastosowanie

Multicooker można używać do gotowania, smażenia, pieczenia, gotowania na parze. Świetnie sprawdza się do przygotowywania kasz, ryżu oraz makaronów. Można w nim także przyrządzić bez większych problemów jogurty, koktajle, smoothie czy dżemy. Multicooker świetnie sprawdza się również to robienia chleba, przyrządzania ryb, zup, pieczonego kurczaka, duszonego mięsa, warzyw na parze oraz ciast. Stwarza nieograniczone możliwości do serwowania wyśmienitych dań.

Sprzęt z powodzeniem zastąpi wolnowar, urządzenie do gotowania ryżu, piekarnik, kuchenkę, parowar, frytkownicę czy jogurtownicę. W jednym sprzęcie będzie się miało wszystko, co jest potrzebne kuchni. Pomyślmy, jaka to oszczędność miejsca i pieniędzy.

Multicooker a parowar

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czym różni się multicooker i parowar. Parowar to bardzo proste urządzenie, które umożliwia jedynie przygotowywanie dań na parze. Natomiast drobne agd, jakim jest multicooker stwarza o wiele więcej możliwości. W związku z tym, dużo lepszym rozwiązaniem jest nabycie tego nowatorskiego sprzętu, w którym można będzie nie tylko gotować na parze, ale również piec, smażyć i dusić mięso.

Podstawowe funkcje

Najlepsze powystawowe agd łączy wysoką klasę z nowoczesnym designem. Umieszczając taki sprzęt w kuchni sprawiamy, że przestrzeń od razu wygląda lepiej. Do podstawowych funkcji, jakie multicooker posiada, należą:

  • funkcja podtrzymywania temperatury – pozwala na utrzymanie temperatury potrawy bez jej wysuszenia przez kilka godzin. Świetnie sprawdza się, gdy domownicy jedzą obiad o różnych godzinach,
  • system podgrzewania 3D – podgrzewanie odbywa się w równomierny sposób. Ponadto, ciepło w urządzeniu jest podtrzymywane przez odpowiednio długi czas,
  • funkcja opóźnionego startu – pozwala na ustawienie godziny, w której będą przygotowywane potrawy. Na przykład przed snem można ustawić urządzenie tak, aby rano przygotowało dla nas kaszę lub inną potrawę. Bez problemu można będzie wtedy zjeść przepyszne śniadanie.

Multicooker jest rozwiązaniem niezwykle uniwersalnym. Każda pani domu marzy o takim sprzęcie, który ułatwi jej w znaczący sposób przygotowywanie potraw dla całej rodziny. Multicooker jest właśnie takim urządzeniem.