Na co zwrócić uwagę przy wyborze czajnika z regulacją temperatury?

herbata zielona

Na co zwrócić uwagę przy wyborze czajnika z regulacją temperatury?

Czajniki elektryczne są bardzo popularne, ze względu na to, że potrafią w krótkim czasie zagotować sporą ilość wody. Nowym rozwiązaniem, jakie obecnie się w nich stosuje jest regulacja temperatury.

Wiele napojów musi być przygotowywanych w określonej temperaturze, aby mogły smakować jak najlepiej. Na przykład:

  • herbata zielona chińska – temperatura parzenia 75-90°C
  • herbata zielona japońska – temperatura parzenia 60-75°C
  • herbata czarna, czerwona, owocowa – temperatura parzenia 95°C

Poza tym podgrzewanie do określonej temperatury na pewno docenią młodzi rodzice. Gotując wodę w tradycyjnym czajniku nie ma możliwości sprawdzenia, jaką temperaturę ma wrzątek. Dlatego warto kupić bezprzewodowy czajnik elektryczny z regulacją temperatury.

Budowa czajnika z regulacją temperatury

Czajniki elektryczne z regulacją temperatury, w porównaniu do tradycyjnych modeli są bardziej rozbudowane. Zazwyczaj wyposażone są w specjalny panel sterowania. Pojemność dzbanka w czajniku elektrycznym wynosi zwykle od 1 do 2 l. Korpus ma oczywiście pokrywkę, najczęściej z funkcją automatycznego podnoszenia. Na korpusie znajduje się wskaźnik poziomu wody.

Nastawianie temperatury

Regulacja temperatury, jaką oferuje drobne agd jest kilkustopniowa. Możemy, zatem podgrzać wodę w czajniku elektrycznym np. do 60, 70, 80 czy 95 °C. Sposobów na zmianę temperatury jest kilka. Najczęściej można to zrobić przy użyciu przycisków umieszczonych na panelu sterowania. Naciśnięcie jednego z nich powoduje automatyczne wybranie odpowiedniej temperatury wody do parzenia, np. 40, 80, 90 lub 100 °C, co bardzo ułatwia przygotowanie różnych napojów, których proces parzenia powinien odbywać się we właściwej temperaturze.

Pierścienie świetlne

Czujniki temperatury w nowoczesnych czajnikach są obecnie wspomagane przez pierścienie świetlne. Są one przyporządkowane określonej temperaturze. Znajdują się one w podstawie takiego urządzenia. Zmieniają one kolor w zależności od stopnia ciepła, jaką osiąga woda. Kolor pierścieni zmienia się również w momencie ochładzania się wody.

Podtrzymywanie temperatury wody

Nie tylko ważne jest to, że użytkownik ma możliwość podgrzewania wody do temperatury, jaką potrzebuje, ale również to, że ma możliwość utrzymania jej przez dłuższy czas. Aby tę funkcję włączyć wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk na panelu sterowania. Gdy woda osiągnie ustawioną temperaturę, specjalna kontrolka będzie informować o uruchomieniu funkcji. Działanie trybu utrzymywania ciepła trwa np. 30 minut lub więcej w zależności do modelu czajnika.

Nowoczesność na najwyższym poziomie

Tak nowoczesne powystawowe agd pozwoli na przygotowywanie napojów w idealnej temperaturze. Nie będzie się zabijało właściwości herbaty czy kawy, ponieważ będą one parzone we właściwej temperaturze, co ma bardzo duże znaczenie. Jest to niezwykle istotne. Można będzie uzyskać pyszne napoje bez konieczności wychodzenia do profesjonalnej kawiarni. Warto wyposażyć się w tak nowoczesny sprzęt. Wybór na rynku jest bardzo duży. Każdy wybierze coś dla siebie.