Wraz z rozwojem techniki, rozwijają się również możliwości sprzętów AGD. Tym razem skupimy się na odkurzaczach, które przydają się w każdym domu, a utrzymywanie bez nich porządku byłoby znacznie trudniejsze.

Za pierwsze urządzenie do usuwania kurzu o napędzie ręcznym uważa się „Whirlwind”. Był to sprzęt wynaleziony w Chicago w 1865 roku. Sprzęt był rozwijany aż do XIX wieku. Jego pomysłodawcą był Ives McGaffey. Odkurzacze elektryczne, które w różnych formach występują obecnie zostały wynalezione w 1901 roku przez Brytyjczyka Huberta Bootha.

Współczesne odkurzacze

Obecnie dostępne na rynku są sprzęty bardzo nowoczesne. Posiadają oprócz przewodu powietrznego i kompletu ssawek, specjalne nasadki do prania dywanów. Taki silny odkurzacz jest więc niezwykle funkcjonalny i pomocny podczas dbania o czystość w każdym domu.

Odkurzacze bezprzewodowe bezworkowe

Prawdziwą rewolucją w sektorze odkurzaczy, jest odkurzacz bezprzewodowy, który w dodatku nie ma worka. Jest to urządzenie ręcznie sterowane, które zapewnia wysoki komfort podczas sprzątania domu. Nie trzeba martwić się, że zabraknie nam kabla, aby dotrzeć do wszystkich pomieszczeń w domu. Na pewno tak się nie stanie. Dzięki temu, że odkurzacze posiadają pojemne baterie, możliwe jest wysprzątanie przy ich użyciu całego domu na jednym naładowaniu. Szczególnie polecane są osobom, które mają piętrowe domy i schody do sprzątania. Odkurzacz bezworkowy świetnie w takich domach się sprawdzi. Przede wszystkim dlatego, że dociera do wszystkich zakamarków i nie jest uciążliwy podczas przenoszenia. Nie trzeba dźwigać całego pudła, a tylko jedną, mobilną rączkę. Z pewnością, komfort podczas sprzątania będzie zauważalny. Do każdego odkurzacza bezprzewodowego i bezworkowego dołączane są ściereczki, które zakłada się na nasadę. Pozwalają one na świetnie wyczyszczenie powierzchni z kurzu i pyłów. Dokładnie zbierają wszystkie zanieczyszczanie, jakie powstają w domach na podłodze. Na pewno taki sprzęt w nowoczesnym wydaniu zdecydowanie ułatwi każdej pani domu życie.

Warto również podkreślić, że tego typu odkurzacze są bardzo zdrowe dla alergików. Dzięki temu, że nie posiadają worków, kurz nie jest wydmuchiwany z ich wnętrza znów do pomieszczeń. Gromadzony jest w specjalnym zbiorniczku i na ścierkach, które po każdym odkurzaniu można oczyszczać. Można będzie więc zapewnić odpowiednie warunki do mieszkania dla osób cierpiących na alergię.

Jak kupić dobry nowoczesny odkurzacz za niewielką cenę?

Wiele osób nie decyduje się na zakup nowoczesnego odkurzacza bezprzewodowego ze względu na dość wysoką cenę, jaką chcą za niego producenci. Można jednak nieco ich przechytrzyć i wybrać drobne agd z wystawy. Duże markety, gdy wyprzedają swoje zapasy, w związku ze zmianą ekspozycji, decydują się również na sprzedaż ostatnich modeli, które umieszczone były na wystawach. Takie powystawowe agd jest znacznie tańsze. W związku z tym, można nawet zaoszczędzić 300-400 zł na zakupie takiego nowoczesnego urządzenia. Zdecydowanie, takie przechytrzenie systemu jest opłacalne pod względem finansowym.