odkurzacz

Odkurzacz dla alergików – na co zwrócić uwagę?

Na rynku można obecnie dostać odkurzacze o właściwościach antyalergicznych. Chronią one osoby uczulone przed alergenami i kurzem. Dom staje się dzięki temu dla nich przyjaznym miejscem do życia. Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego odkurzacza?

Każdy z nas dobrze wie, że po odkurzaniu pomieszczenia zwykłym odkurzaczem, w powietrzu jeszcze przez pewien czas unoszą się tumany kurzu. Osoby z alergią, które wejdą do takiego pomieszczenia mają gwarantowany kaszel, katar i zaczerwienione oczy. Jest to oczywiście reakcja alergiczna na zanieczyszczenia. Niestety tak jest, gdy korzystamy ze zwykłych odkurzaczy, które po wciągnięciu powietrza wraz z nieczystościami, zaraz później wypuszczają je na zewnątrz. Nieszczelne obudowy tych urządzeń, a także niewłaściwe filtry rozpylają kurz z powrotem w powietrzu, będąc zagrożeniem dla zdrowia alergików.

Aby takich sytuacji uniknąć, silny odkurzacz, na jaki się decydujemy powinien być w pełni dostosowany do naszych potrzeb. Przed jego zakupem należy dokładnie wypytać o cechy antyalergiczne urządzenia. Sprzedawca powinien poinformować nas o certyfikatach, jakie odkurzacz bezprzewodowy posiada. Mają być one potwierdzeniem, że jest to sprzęt przystosowany do potrzeb alergików. Dzięki temu, odkurzanie nie będzie wiązało się z ponownym zakurzaniem przestrzeni. Alergik będzie mógł swobodnie oddychać po sprzątaniu, a powystawowe agd mu w tym pomoże.

Odkurzacze bez worków

Przede wszystkim dla alergików polecany jest odkurzacz bezworkowy. Zawiera on pojedyncze filtry, który gdy będą często wymieniane, nie będą nosicielami kurzu i zanieczyszczeń. Ponadto, należy w tym przypadku pamiętać również o częstej wymianie pojemnika, w którym gromadzą się zanieczyszczenia.

Filtry HEPA

Istotne jest, aby odkurzacz dla alergika był wyposażony w wysokiej jakości filtry HEPA. Spełniają one wysokie standardy czystości i są w stanie zatrzymać nawet najmniejsze cząsteczki zanieczyszczeń. Jeżeli drobne agd będzie w niej wyposażone, uda się z powodzeniem posprzątać cały dom.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress