Odkurzacz samojezdny – inteligentne rozwiązanie do sprzątania

odkurzacz samojezdny

Odkurzacz samojezdny – inteligentne rozwiązanie do sprzątania

Inteligentne odkurzacze samojezdne, czyli automatyczne roboty sprzątające stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Pojawiają się w coraz większej ilości domów. Wynika to głównie z zalet, jakie to urządzenie posiada, a także z tego, że ich ceny znacznie spadły. Dzięki temu, odkurzacze samojezdne stały się bardziej dostępnymi sprzętami. Jednym z ich producentów jest firma Neato.

Neato to amerykańskie przedsiębiorstwo produkujące zautomatyzowane odkurzacze. Działa na rynku od 2004 roku. Pierwsza nazwa firmy to Home Robots Inc. Siedziba firmy znajduje się w Kalifornii. Produkcja automatycznego sprzętu sprzątającego trwała cztery lata, a jego sprzedaż rozpoczęła się w 2010 roku. Marka w swojej ofercie posiada dwie serie produktów: Botvac oraz XV. Okresowo wydawane są aktualizacje oprogramowania do odkurzaczy, które dodają nowe funkcje oraz niwelują błędy.

Sposób działania odkurzaczy inteligentnych

Proponowane powystawowe agd zostało stworzone na wzór zdalnie sterowanych pojazdów, które były wyposażone w zestaw czujników. Dzięki prostej logice, urządzenie jest w stanie w bezproblemowy sposób przemierzać pomieszczenia w Twoim domu. Robot może samodzielnie poruszać się po całym domu, przy tym wyszukując wszelkie zanieczyszczenia, jakie znajdują się na podłodze. Energia potrzebna do zasilania odkurzacza jest pobierana z akumulatora.

Odkurzacze samojezdne posiadają okrągły kształt. Wyposażone są w napęd elektryczny oraz system czyszczący. Do poruszania się po domu wykorzystywane są dwa niezależnie napędzane koła, najważniejszy jest jednak system sterowania. Mózgiem odkurzacza jest zestaw czujników, które dbają o to, aby odkurzacz nie spadł ze schodów, wykrywał uskoki i inne zagrożenia na swojej drodze.

Zalety odkurzaczy inteligentnych

Zalety, jakie posiada to drobne agd są związane przede wszystkim z komfortem i ekonomią ich użytkowania. Najważniejszą zaletą jest oczywiście ich bezobsługowość. Odkurzacz sam zajmuje się wyszukiwaniem zabrudzeń i ich usuwaniem w ustalonym przez nas czasie. W inteligentny sposób porusza się po całym domu i bardzo dokładnie go sprząta. My w tym czasie możemy wypić sobie kawę, odpocząć lub wyjść na zakupy. Odkurzacz bez przeszkód omija wszystkie przeszkody, takie jak drzwi, krzesła, nogi od stołu, ściany. Posiadając taki odkurzacz bezworkowy można zapomnieć o ręcznym odkurzaniu.

Odkurzacz jest w stanie dotrzeć do nawet najtrudniej dostępnych zakamarków znajdujących się między meblami. W związku z tym, że odkurzacz bezprzewodowy ma dość płaską budowę, są w stanie wjechać nawet w szczelinę pod fotelem, jeżeli tylko ma ona kilka centymetrów wysokości.

Warto także podkreślić, że tego typu sprzęty są bardzo energooszczędne. Pracują w oparciu o akumulatory, których ładowaniem zajmuje się stacja dokująca. W związku z tym, zużycie prądu jest naprawdę niewielkie, szczególnie jeżeli porównany ten sprzęt z tradycyjnym.

Odkurzacze inteligentne pracują bardzo cicho. Przy tym, posiadają dużą siłę ssącą. W związku z tym, efektywność ich pracy jest bardzo duża.