Odkurzacz workowy czy bezworkowy? Jaki wybrać

silny odkurzacz

Odkurzacz workowy czy bezworkowy? Jaki wybrać

Producenci sprzętu AGD od wielu lat prześcigają się w wymyślaniu nowych rozwiązań, które mogłyby zachwycić użytkowników. Wiele urządzeń ma identyczne zastosowanie, a ich wygląd lub możliwości uległy diametralnej zmianie. Producenci odkurzaczy nie pozostali obojętni wobec nowych możliwości. Jednym z rozwiązań była zamiana tradycyjnych worków na specjalne pojemniki do przechowywania zanieczyszczeń. Warto jednak zastanowić się, jaki odkurzacz lepiej radzi sobie z usuwaniem zanieczyszczeń?

Najbardziej prawdopodobną przyczyną, dlaczego producenci zdecydowali się na usunięcie z niektórych modeli odkurzaczy worków była chęć ułatwienia życia użytkownikom. Chcieli pozbyć się problemu z pamiętaniem o wymianie worka. Czynność ta nastręczała niektórych klientom wielu problemów. Ponadto, trzeba było również pamiętać o tym, aby takie worki w ogóle kupić, co wiązało się z dodatkowym wydatkiem podczas użytkowania odkurzacza. Pojemniki stały się więc bardzo korzystną alternatywą dla tradycyjnych worków. Taki pojemnik wystarczy tylko dokładnie wyczyścić, aby można było z niego ponownie skorzystać. Dlatego odkurzacz bezworkowy stał się takim hitem.

Rodzaje odkurzaczy bezworkowych

W pewnym momencie przyszła moda zarówno na odkurzacze bezworkowe, jak i wcześniej na odkurzacz bezprzewodowy. W ogóle bezprzewodowe urządzenia, takie jak bezprzewodowy czajnik czy właśnie odkurzacz cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników. Głównie dlatego, że odznaczają się dużą funkcjonalnością podczas korzystania.

Jeżeli chodzi o same odkurzacze bezworkowe, to możemy wyróżnić ich dwa rodzaje:
odkurzacz cyklonowy – ich działanie oparte jest na wykorzystaniu siły wytwarzanej przez szybki ruch powietrza. Energia pozwala wtedy oderwać cząstki brudu, który następnie przenoszony jest do pojemnika. Powietrze jest tutaj oczywiście przepuszczane przez filtr,
odkurzacz z filtrem wodnym – schemat działania jest bardzo podobny, jak w przypadku odkurzacza cyklonowego. Jednak, w tym przypadku odkurzacz jest wyposażony w filtr wodny, który zostaje wykorzystany do oczyszczenia powietrza. Woda jest w stanie zatrzymać znaczącą ilość brudu, a pozostałe zanieczyszczenia zostają usuwane przy użyciu dodatkowych filtrów.

Odkurzacz workowy

Tradycyjne odkurzacze nadal cieszą się duża popularnością i są wybierane przez osoby, które cenią codzienny komfort. Taki silny odkurzacz jest praktycznym rozwiązaniem, ponieważ wystarczy tylko wymienić w nim worek i odkurzacz działa dalej bez żadnych problemów. Ich wymiana odbywa się bardzo rzadko, a cała procedura trwa zaledwie kilka sekund. Dlatego też, na pewno taka czynność nie przysporzy nam większych problemów. Ponadto, wielu przekonuje również to, że takie drobne agd można kupić za naprawdę małe pieniądze. Szczególnie, jeżeli zdecydujemy się na powystawowe agd, które znajduje się akurat na wyprzedaży. Wtedy będziemy mogli kupić bardzo dobry, tradycyjny odkurzacz za małe pieniądze.

Na jaki odkurzacz warto się zdecydować? Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji.