Silny odkurzacz, a jego moc

silny odkurzacz

Silny odkurzacz

Dwoma podstawowymi parametrami, na jakie należy zwrócić uwagę podczas kupna odkurzacza jest jego moc oraz klasa skuteczności. Za silny odkurzacz niektórzy uważają taki mający 800W, a inni z kolei ten mający minimum 2000W. Który zatem będzie odkurzać skutecznie?

Ważny parametr – wydajność

Podstawowym parametrem, na jaki należy zwrócić uwagę wybierając odkurzacz jest oczywiście moc silnika. Im ta wartość jest wyższa, tym urządzenie będzie w stanie pracować dłużej i bez przegrzania. Będzie w stanie posprzątać jednorazowo dużo większą powierzchnię.

Wraz z wyższą mocną silnika, użytkownik otrzymuje także większą moc ssania, czyli po prostu ciągu powietrza. Obecnie najwyższa wartość to 500 W, a najniższa 250 W. Najlepsze są odkurzacze, które mają regulowaną moc ssania. Jest możliwe ustawienie pożądanej wartości przy użyciu specjalnego suwaka lub pokrętła. Udaje się wtedy dostosować pracę urządzenia do aktualnych potrzeb.

Oczywiście nie musimy mówić, że jeżeli odkurzacz będzie miał najwyższą wartość ssania, odkurzanie nim będzie sprawiało użytkownikowi wiele przyjemności. Robienie porządków przy pomocy urządzenia o mocy 250W nie sprawi wile przyjemności. Nie będzie się w stanie dokładnie wciągnąć wszelkie zanieczyszczeń jakie są w różnych zakamarkach. No chyba, że będzie to odkurzacz bezprzewodowy, z którym możemy dotrzeć wszędzie.

Klasa skuteczności odkurzania

Istotne jest, aby odkurzacz bezworkowy, a także każdy inny który nabędziesz, charakteryzował się wysoką skutecznością. Dzięki temu bez problemu uda się usunąć wszelkie zabrudzenia pojawiające się na podłodze, pomiędzy płytkami czy drewnianymi powierzchniami. Mieszkanie będzie wysprzątane idealnie.

Wyróżnia się dwie podstawowe klasy skuteczności odkurzania, które określają poziom zbierania kurzu podczas sprzątania:

  • A – 95% dla podłóg twardych i 75% dla dywanów. Tą klasą są oznaczane wysokiej jakości urządzenia, które działają skutecznie, a przy tym zużywają bardzo mało energii
  • B – 87-91% dla podłóg twardych i 75% dla dywanów

Warto zwrócić uwagę na powyższe parametry podczas wyboru odkurzacza. Dzięki temu powystawowe agd spełni Wasze oczekiwania, a wybrany model będzie idealny. Można będzie mieć pewność, że drobne agd posłuży przez dłuży czas i usprawni proces sprzątania domu.