Silny odkurzacz i odkurzacz samosprzatający

silny odkurzacz

Silny odkurzacz

Osoby, które chcą mieć idealnie wysprzątany dom kupują urządzenia wysokiej jakości, które mają ułatwić im dbanie o porządek. Do wyboru mają nowoczesne roboty sprzątające, a także tradycyjny silny odkurzacz. Która opcja jest lepsza?

Wspaniale wysprzątany dom

Każdy chciałby mieć idealnie wysprzątany dom, w którym nie byłoby nawet grama kurzu czy zanieczyszczeń. Aby to marzenie stało się realne, trzeba kupić dobrej jakości urządzenie sprzątające. Tylko wtedy dbanie o porządek w domu stanie się proste i takie, jak powinno być. Do wyboru jest:

Który z nich jest lepszy? Poznajmy wady i zalety obydwu rozwiązań.

Zalety i wady tradycyjnych odkurzaczy

Najbardziej popularne odkurzacze to odkurzacz bezworkowy oraz workowy. Obydwa rozwiązania dostępne są w wielu wariantach, pod wieloma względami dostosowanymi do potrzeb użytkowników. Odkurzacze tego typu są niedrogie i dostępne dla każdego. Znajdziesz je w każdym sklepie ze sprzętem AGD. Są w stanie skutecznie usuwać wszelkie zanieczyszczenia, jakie znajdują się na podłodze. Jeżeli wybrana zostanie wersja z workiem, zużyty można wyrzucić do kosza i zastąpić nowym. Jeżeli zostanie wybrana opcja bez worka, wystarczy jedynie opróżnić pojemnik, w którym zgromadzone zostały zanieczyszczenia, a sprzątanie dalej będzie możliwe. Warto także podkreślić, że takie drobne agd bez żadnych problemów może być wykorzystywane przez alergików.

A co z wadami tych urządzeń? Przede wszystkim trzeba pamiętać o opróżnianiu worka lub pojemnika z zanieczyszczeniami, ponieważ wraz z ich napełnianiem, tracą na sile ssania. Ponadto najtańsze modele dostępne na rynku mogą nie spełniać oczekiwań, jeżeli chodzi o efektywność działania.

Zalety i wady iRoomba

Jest to rozwiązanie idealne dla osób, które najbardziej na świecie nie znoszą odkurzać. Odkurzacz automatyczny zrobi to za nich. Wystarczy tylko, że powystawowe agd zostanie zaprogramowane, a cała praca zostanie wykonana przez urządzenie.

Jeżeli jednak chcesz skorzystać z tego komfortu, musisz liczyć się z wydatkiem rzędu 1500 zł. Urządzenia te nie działają również dobrze przy przeszkodach, takich jak próg i kable.