Silny odkurzacz tylko z dobrym wężem, czyli jakim?

silny odkurzacz

Silny odkurzacz

Każdy silny odkurzacz powinien być wyposażony w dobry wąż. Ale co to oznacza? Na rynku dostępne są dwa typy tych akcesoriów: węże zbrojone i nie zbrojone.

Niezbrojony wąż do odkurzacza

Większość odkurzaczy, jakie można kupić w sklepach mają niezbrojone, giętkie węże. Oczywiście są one wyposażone w odpowiednie elementy pozwalające na ich przymocowanie do wybranego modelu odkurzacza. Polacy coraz częściej decydują się na odkurzacz bezprzewodowy, w którym stosowane są zamienniki węży. Są to tanie elementy, które jednak odznaczają się gorszą jakością. Najczęściej znajdujące się w nich mocowania oraz końcówki są wykonywane z plastiku, a sam korpus ze sztywnej gumy.

Zbrojone węże do odkurzacza

Jeżeli nabędziesz odkurzacz bezworkowy ze zbrojonym wężem, możesz liczyć na to, że będzie on odznaczał się większą trwałością. Ten rodzaj węża różni się od niezbrojonego przede wszystkim tym, że do giętkiej części wprowadzony jest metalowy drut usztywniający korpus. Dzięki temu, że zostało zastosowane to rozwiązanie, wąż odznacza się większą trwałością oraz sztywnością. Długoletnia eksploatacja tego elementu odkurzacza będzie więc jak najbardziej możliwa. Nie powinno zdarzyć się, że podczas częstej eksploatacji wąż pęknie. Trzeba pamiętać, że wąż podczas odkurzania jest wyginany pod różnymi kątami. W związku z tym, to drobne agd powinno mieć jak najtrwalsze komponenty. Można będzie dzięki temu mieć pewność, że korzystanie z niego przez długi czas będzie jak najbardziej możliwe.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę kupując odkurzacz?

Odkurzacze mogą być wyposażane w wiele ciekawych funkcji, takich jak funkcja mycia czy prania. Są one przydatne, gdy masz w domu tapicerowane meble czy dywany. Zwróć także uwagę, czy powystawowe agd jakie wybierasz jest wyposażone w dodatkowe szczotki. Różne końcówki przydają się, aby dotrzeć do najmniejszych zakamarków znajdujących się za meblami czy w ciasnych pomieszczeniach. Nie będzie trzeba przesuwać mebli, aby zadbać o czystość we wszystkich zakamarkach. Nowoczesne odkurzacze są wyposażane obecnie w turboszczotki. Świetnie radzą sobie one z usuwaniem sierści z tapicerowanych mebli. Jeżeli masz w domu zwierzęta, to rozwiązanie będzie dla Ciebie idealne.