Po czym poznać dobry odkurzacz?

dobry odkurzacz

Dobry odkurzacz i jego cechy

Odkurzacze są różne, zarówno małe, jak i duże. Można kupić tradycyjny dobry odkurzacz, jak i w wersji nowoczesnej, bezprzewodowej. Odkurzacz jest jednym z podstawowych urządzeń, bez których sprzątanie domu byłoby mocno utrudnione. Wybierając tego typu sprzęt, warto zwrócić uwagę na moc silnika, siłę ssania, a także zastosowane filtry.

Co jest najważniejsze podczas wyboru odkurzacza?
Wiele osób staje przed dylematem, jaki odkurzacz wybrać. Podstawą jest, aby drobne agd zostało dopasowane do wielkości pomieszczeń, które będzie musiało obsługiwać, a także do częstotliwości, z jaką ma odbywać się sprzątanie. Zwrócić tu należy uwagę przede wszystkim na silnik, jaki ma urządzenie. Od 2014 roku za silny odkurzacz uznaje się ten, który ma moc 1600 W. Urządzenia o wyższych parametrach zostały wycofane z rynku.

W odkurzaczach bardzo ważny jest również system filtracji, który gwarantuje dokładne sprzątanie i staranne usuwanie zanieczyszczeń z pomieszczeń. Najlepiej sprawdzają się urządzenia z filtrami wodnymi lub antyalergicznymi. Wybierając odkurzacz bezprzewodowy warto także zwrócić uwagę, jakie akcesoria dodatkowe przygotował producent. Chodzi tu przede wszystkim o końcówki. Im będzie ich więcej, tym bardziej zaawansowane możliwości sprzątania będzie posiadał użytkownik. Najnowsze modele są wyposażone w elektroszczotki lub turboszczotki.

Powystawowe AGD

Wydajność i moc ssania odkurzacza – najważniejsze parametry
Im wyższa jest moc urządzenia, tym dłużej i wydajniej jest on w stanie pracować bez przegrzania. Jak już wspomnieliśmy, od 2014 roku do nabycia są jedynie sprzęty o mocy maksymalnej 1600 W. Nabywając takie powystawowe agd będziemy zadowoleni z jego działania.

Zwróćmy także uwagę na moc ssania. Najwyższą wartością, jaką jest w stanie osiągnąć urządzenie to 500 W, a najniższą 250 W. Wybierając urządzenie o maksymalnej mocy, można cieszyć się ze skutecznego i szybkiego usunięcia zanieczyszczeń ze wszystkich powierzchni w domu. Odkurzacz zbierze nawet najtrudniejsze zabrudzenia, takie jak sierść zwierząt znajdująca się na dywanie. Najlepsze i najnowocześniejsze urządzenia posiadają regulowaną moc ssącą, co zapewnia komfortowe dopasowanie do aktualnie sprzątanej powierzchni.