Powystawowe AGD – co przez nie rozumiemy?

powystawowe agd do domu

Powystawowe AGD – co niektórzy rozumieją pod tym hasłem i czym ono nie jest?

Szukając sprzęt AGD do domu, często możemy natrafić na różnego rodzaju oferty promocyjne zatytułowane: kup taniej powystawowe agd, wybierz ekspres ciśnieniowy z ekspozycji, zachęcamy do zakupu towarów powystawowych. Co to właściwie oznacza dla konsumenta?

Sprzęty powystawowe zwracają naszą uwagę przede wszystkim niskimi cenami. Czasem zdarza się tak, że wymarzony malakser jest dostępny tylko z ekspozycji, ponieważ wszystkie zapasy magazynowe już się wyprzedały. Konsument staje wtedy przed poważnym dylematem: czy zdecydować się na towar, który przez kilka tygodni był prezentowany na wystawie? Czy to w ogóle się opłaca? Czy wtedy nabywamy po prostu sprzęt używany?

Sprzęt z wystawy jest używany?

Co to oznacza, że towar jest powystawowy? Najprościej mówiąc, przez jakiś czas był udostępniany klientom jako produkt do oglądania na wystawie sklepowej. Każdy klient mógł go dotykać, oglądać i sprawdzać jego możliwości, a czasem nawet uruchamiać. Wiele osób słysząc taką definicję zastanawia się, czy drobne agd z wystawy można zaklasyfikować jako sprzęt używany. Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Przede wszystkim, należy sprawdzić, w jakim zakresie takie urządzenie mogło być eksploatowane. Jedni sprzedawcy pozwalają klientom tylko na zapoznawanie się z designem oraz parametrami, jakie posiada ekspres do kawy. Inni wykorzystują niektóre modele ekspozycyjne do prezentacji możliwości, aby pokazać, jak działa sokowirówka. W większości przypadków sprzęt powystawowy nie jest uruchamiany. Jedynie stoi na wystawie sklepowej w celach zainteresowania klienta jego designem oraz parametrami technicznymi widniejącymi na etykiecie. W związku z tym, sprzętu powystawowego nie należy traktować jak używanego, bo nim nie jest.

Jak jest z jakością sprzętu powystawowego?

Klienci zastanawiają się, czy okres, jaki urządzenie spędziło na wystawie sklepowej przekłada się na jego żywotność. Tę kwestię starają się rozwiązywać producenci. Wybierając sprzęty z przeznaczeniem na wystawę, przeprowadzają na nich zabiegi mające na celu przedłużenie ich żywotności. Nabywając powystawowe agd klient ma pewność, że zyskuje urządzenie o niezmienionych właściwościach, a wydajność sprzętu jest tak samo duża, jak w przypadku zakupu urządzenia zapakowanego w oryginalne opakowanie.