silny odkurzacz

Silny odkurzacz kontra ekologia

1 września 2017 roku moc odkurzacza nie może przekraczać 900 W. Jest to przepis zgodny z dyrektywą unijną o ochronie środowiska. Czy jednak mając w swoim domu silny odkurzacz warto z niego rezygnować?

Dlaczego przepisy uległy zmianie?

Pomysłodawcy nowych przepisów twierdzą, że zdecydowali się na ich wprowadzenie ze względu na chęć ochrony środowiska. Urządzenia o mocy poniżej 900 W mają przyczynić się do oszczędności 19 terawatogodzin (Twh) energii elektrycznej rocznie na terenie Unii Europejskiej do 2020 roku. Z praktycznego punktu widzenia, wartość ta pozwoli na zasilenie londyńskiego metra przez następne 20 lat. W Polsce wymiana 14 mln odkurzaczy na te ekologiczne pozwoliłaby zaoszczędzić 0,4 Twh prądu, czyli równowartość rocznego zużycia energii przez około 200 tysięcy gospodarstw domowych.

Sprzęty o dużej mocy nadal dostępne w sklepach

W 2017 roku, gdy uległy zmianie przepisy, przez następnych kilka miesięcy konsumenci nadal mieli możliwość nabywania urządzeń o przekraczającej 900 W mocy. W końcu ze sprzedaży nie mogą nagle zostać wycofane wszystkie urządzenia, bo Unia Europejska wprowadziła nową dyrektywę. Klienci mieli okazję nabywać odkurzacze o większej mocy aż do wyczerpania zapasów sklepowych.

Odkurzaczem o dużej mocy szybciej posprzątasz mieszkanie

Kto nabyć odkurzacz o dużej mocy, gdy była taka możliwość, mógł się cieszyć z posiadania sprzętu, który choć zużywa więcej prądu, pozwala szybciej posprzątać cały dom lub mieszkanie. W wielu przypadkach te wartości się więc równoważą. Czy to będzie odkurzacz bezprzewodowy, czy standardowy odkurzacz o dużej mocy, każdy pozwoli na posprzątanie mieszkania, ale jednak silniejszy model znacznie szybciej. Wiele osób to nadal przekonuje, dlatego polują na tego typu drobne agd oferowane przez outlet agd.

Kupuj dobrej jakości sprzęty AGD

Abstrahując, czy jest to odkurzacz, czy inne urządzenie AGD, zawsze warto zwracać uwagę na jakość sprzętu kupowanego do domu. Dzięki temu można będzie z niego korzystać przez wiele lat bez najmniejszych problemów. Przejrzyj sklep internetowy agd w poszukiwaniu urządzeń dobrej klasy.