Silny odkurzacz – czy nada się na sprzątnie po remoncie

silny odkurzacz

Czy silny odkurzacz nadaje się do sprzątania na budowę?

Szukasz sprzętu, który poradzi sobie z każdym brudem? W tej roli jednak nie sprawdzi się tradycyjny silny odkurzacz, choć ma dużą moc. Skutecznie posprząta dom, ale na pewno nie po remoncie, gdy na powierzchni zalega gruz oraz pył. Do takich zadań polecamy odkurzacz przemysłowy o uniwersalnym zastosowaniu, który można wykorzystać do sprzątania domu, samochodu czy warsztatu.

Czym kierować się wybierając odkurzacz przemysłowy?

Jeżeli chcesz mieć w swoim posiadaniu dobrej jakości drobne agd do sprzątania, zwróć uwagę przede wszystkim na następujące parametry:

  • moc – uniwersalne odkurzacze mają moc w przedziale 1100-1380 W,
  • siła ssania – ok. 20000 Pa oraz przepływ powietrza 2800-4020 l/min.,
  • pojemność zbiornika – im większa, tym lepsza. Najczęściej wybierane są odkurzacze ze zbiornikami powyżej 8 l,
  • długość kabla zasilającego – optymalnie jest to 3 metry,
  • długość węża ssącego – 1,5-2 m długości,
  • akcesoria – im więcej szczotek i końcówek znajduje się przy odkurzaczu, tym lepiej. Oczywiście jest możliwość dokupowania akcesoriów w miarę potrzeb.

Co potrafią uniwersalne odkurzacze przemysłowe?

Żaden odkurzacz bezprzewodowy nie zadziała z tak dużą skutecznością jak uniwersalny odkurzacz przemysłowy. Jest on zdolny zasysać nawet najdrobniejsze drobinki pyłu, a dzięki temu sprzątanie jest bardzo dokładne. Coraz więcej modeli ma także opcję pozwalającą na zasysanie mokrych zanieczyszczeń, a także wody.

Rozbudowane funkcje odkurzaczy

Im lepszy silny odkurzacz znajdzie się w Twoim posiadaniu, tym bardziej rozbudowane opcje będzie posiadał. Bardzo przydatna jest funkcja wydmuchu. Strumień powietrza jest wydmuchiwany przez rurę ssącą, a tym samym sprzęt możesz wykorzystać do oczyszczenia podjazdu z liści i innych zanieczyszczeń. Sprzątanie ogródka nie zajmie dzięki temu aż tak dużo czasu.

Jeżeli chcesz wykorzystać silny odkurzacz także do sprzątania garażu lub warsztatu, wybierz model z gniazdem do podpinania elektronarzędzi. Uda się dzięki temu od razu wessać zanieczyszczenia wytwarzane podczas ich pracy. Warto również zwrócić uwagę, czy odkurzacz ma system oczyszczania filtrów.