Sklep internetowy AGD – czy doradza?

sklep internetowy AGD

Czy sklep internetowy AGD również doradza?

Gdy odwiedzasz sklep stacjonarny, od razu spotykasz się z szeregiem pytań od sprzedawców typu: w czym może pomóc? Czy nie potrzebujesz wskazówek dotyczących zakupu? Takich pytań nie usłyszysz jednak, gdy wybierasz sklep internetowy AGD. Przynajmniej nie od razu. Możesz jednak do sprzedawcy napisać e-maila lub zadzwonić. Zostanie Ci wtedy udzielona konieczna pomoc.

Klient musi czuć się dobrze na stronie sklepu internetowego

Prowadzenie sklepu internetowego nie zwalnia sprzedawcy z obowiązku miłego powitania klienta. Powinieneś komfortowo czuć się przeglądając asortyment. Dobrym zabiegiem jest zwracanie się do klienta bezpośrednio po imieniu, gdy posiada już konto na danym portalu. Rozwiązanie jest proste, a sprzyja jednocześnie bardzo dobrym relacjom.

Szybki kontakt z przedstawicielami sklepu to podstawa

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące tego, jakie parametry posiada drobne AGD, jakie chce kupić, powinieneś szybko uzyskać odpowiedź. Dobrym rozwiązaniem jest czat udostępniany na sklepie internetowym. W godzinach pracy przedstawicieli sklepu, możesz zgłosić się z pytaniem, na które uzyskasz ekspresową odpowiedź. Bezpośredni kontakt z działem obsługi powinien również być możliwy przez e-mail lub telefonicznie. Im więcej opcji kontaktu będzie dostępnych, tym lepiej.

Sklep internetowy powinien być źródłem wiedzy o produktach

Im więcej informacji technicznych, jak i opisów znajduje się przy sprzedawanych produktach, tym lepiej. Jeżeli samodzielnie znajdziesz cechy produktu i jego parametry, nie będzie potrzeby wysyłania pytań do sprzedawcy. Sam rozwiejesz wszelkie wątpliwości na temat tego, który blender kielichowy będzie dla Ciebie najlepszy. Sklep tworząc wartościowy content, dostarcza niezbędnych informacji do podjęcia decyzji o zakupie.

Ważna jest nie tylko obsługa sprzedażowa, ale i po sprzedażowa

Po czym poznasz, że sklep internetowy dba o swoich klientów? Jeżeli będzie interesował się zadowoleniem klienta po dokonaniu zakupu. Dobrym zwyczajem jest wysyłanie wiadomości e-mail do klientów, którzy kupili np. malakser czy inne powystawowe AGD z prośbą o wyrażenie opinii dotyczącej procesu zakupu, jak i poziomu obsługi. Ta informacja zwrotna pozwala sklepowi doskonalić ważne aspekty działalności, a jednocześnie klient czuje, że jest nadal ważny dla właściciela.