Sklep internetowy AGD z produktami od ręki?

sklep internetowy AGD

Sklep internetowy AGD z produktami od ręki?

Chcesz zamówić drobne agd przez internet i liczysz na szybką dostawę? Czasem możesz się niestety przeliczyć. Wszystko przez coraz popularniejszy dropshopping, w którym sklep internetowy agd ogranicza się jedynie do zbierania zamówień, a są one realizowane przez producenta. Łańcuch dostawy naturalnie wydłuża się i na pewno potrzeba minimum kliku dni, aby sprzęt został zamówiony i dostarczony do ciebie.

Na czym polega dropshopping?

Sklep, który działa w modelu dropshopping funkcjonuje na zasadzie długiego ogona. Sprzedaje towary, których faktycznie nie ma na stanie. Towar jest dostarczany bezpośrednio od producenta lub z hurtowni, z którą współpracuje. Właściciel sklepu nie musi posiadać ani magazynu, ani miejsca do przygotowywania zamówień. Jedynie musi zachęcić klientów do zakupów i postarać się o poprawne przekazanie złożonego zamówienia do dalszego łańcucha dostawy.

Jak to wygląda w praktyce? Klient zamawia blender kielichowy o wartości 150 zł na stronie twojego sklepu. Odbierasz jego zamówienie, przesyłasz określoną sumę do hurtowni czy producenta, aby rozpocząć proces realizacji zamówienia. Poniekąd więc to ty w pierwszej kolejności kupujesz sprzęt. Zadaniem hurtowni jest natomiast wysłanie zamówionego towaru pod wskazany adres, już bezpośrednio do klienta. Sklep zarabia na narzuconej marży.

Sklep internetowy działający w tym modelu jest więc pośrednikiem. Oczywiście taka działalność ma swoje wady, ale dopełniając wszystkich obowiązków, dbając o szybką realizację zamówień, możesz liczyć na pełne zadowolenie klientów.

Nowoczesna działalność sklepów internetowych

Wielu sklepom internetowym nie opłaca się posiadać własnych magazynów i miejsc do pakowania towarów. Jest to po prostu nierentowne. Lepszą opcją jest działalność w oparciu o model dropshoppping, który gwarantuje swobodne realizowanie założeń biznesowych we współpracy z innymi podmiotami.

Właściciel sklepu może oferować szeroki asortyment, np. ekspres ciśnieniowy, silny odkurzacz oraz inne powystawowe agd nie martwiąc się, że nie ma gdzie tych sprzętów bezpiecznie składować. Jeżeli tylko nawiążesz profesjonalną współpracę z hurtowniami i producentami, klienci z twoich usług będą zadowoleni. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości, ponieważ otrzymają zamówienia na czas.