Sokowirówka sposobem uzyskanie na soku jabłkowego

sokowirówka

Sokowirówka i jabłka

Każda sokowirówka pozwala na przygotowanie pysznego i wartościowego, pełnego składników odżywczych soku. Jednym z najpyszniejszych jest ten z jabłek. Przy użyciu tego urządzenia można jednak przygotować napoje także z innych warzyw i owoców, np. takich jak marchew.

Sezonowe warzywa i owoce

Przede wszystkim pamiętaj o jednej zasadzie. Kupuj tylko sezonowe owoce i warzywa. Jeżeli jest sezon na jabłka, to warto je wybrać. Jeżeli jest sezon na marchewkę, możesz przygotować z niej przy pomocy sokowirówki również przepyszny sok. Owoce kupowane poza sezonem, zazwyczaj pochodzą z dalekich krajów. Dojrzewają w nienaturalnych warunkach i zwykle są szpikowane chemią. Nie uzyskasz wtedy aż tak pysznego i wartościowego soku, jak w przypadku korzystania z sezonowych owoców.

Zwróć uwagę na wygląd owoców

Wybierając się do sklepu z agd, zamień się w detektywa lub bacznego obserwatora. Sprawdzaj zapach i wygląd owoców, które wybierasz. Wszystkie te czynniki podpowiedzą Ci, który owoc jest dojrzały i godny uwagi. Uda Ci się wybrać wtedy te, które nie są kwaśne. Powstanie z nich bardzo dobry sok.

Unikaj owoców z pleśnią

Starannie oglądaj wszystkie owoce, które wrzucasz do sokowirówki. Jeżeli owoc budzi Twoje wątpliwości, jeżeli chodzi o zapach, wygląd czy wielkość, lepiej go wyrzuć. Pleśń to objaw psucia się owocu, który już nie nadaje się do spożycia. Wydzielają się w nim szkodliwe substancje, które mogą wywołać u Ciebie problemy żołądkowe lub nawet poważne zatrucie.

Wybieraj owoce, które wyglądają naturalnie

Do sokowirówki najlepsze będą owoce, które wyglądają bardzo naturalnie. Najlepiej, gdyby pochodziły z przydomowej uprawy. Nie wybieraj pięknych, kształtnych owoców. Te zawsze można zjeść. Jeżeli znajdują się na nich obicia czy otarcia, jest to znak, że po prostu zostały lekko uszkodzone w transporcie. Przepięknie, kształtne jabłka, całe czerwone są oznaką tego, że naszpikowano je chemią. Takich owoców nie znajdziesz na drzewie. Zawsze mają jakieś przebarwienia, plamki. Z naturalnych owoców drobne agd przygotuje w pełni wartościowy, pełny składników odżywczych sok, który dodaje Ci mnóstwo energii i zapewni zdrowie. Już nie mówiąc o tym, jak będzie wspaniale smakował.