Stacja parowa – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

żelazko

Stacja parowa – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Stacje parowe są świetnym rozwiązaniem dla osób, które dużo i często prasują. Posiadają funkcje podobne do zwykłego żelazka, jednak para jest tu wyrzucana pod znacznie większym ciśnieniem. Dzięki temu, efekty prasowania są dużo lepsze.

Stacja parowa to specjalny typ żelazka, który do prasowania wykorzystuje parę wodną wyrzucają pod wysokim ciśnieniem, nawet do 6,5 barów. Prasowana tkanina bardzo szybko wygładza się, a tym samym można poświęcić mniej czasu na przygotowanie ubrania. wydatków.

Sposób działania stacji parowej

Para wodna nie jest wytwarzana w samym żelazku, a w specjalnym bojlerze. Dzięki temu, możliwe jest jej generowanie pod wysokim ciśnieniem. Bojler znajduje się w osobnej stacji do której dokuje się żelazko. Stopa żelazka jest połączona ze stacją bazową długim przewodem, w którym znajduje się rurka przekazująca parę. Stacja parowa składa się z dużego zbiornika na wodę, który można uzupełniać w trakcie prasowania, jeżeli będzie w nim za mało płynów. Potrafią one wytworzyć ciśnienie nawet do 6 barów.

Najważniejszym elementem tego systemu jest właśnie para wodna, a nie ciężar żelazka. Prasując w ten sposób ubrania, można będzie wydłużyć ich żywotność.

Podstawowe parametry stacji parowej

Przy zakupie stacji parowej należy zwrócić uwagę na następujące parametry:

 • ciśnienie pary – im wyższe ciśnienie będzie generowało drobne agd tym lepiej. Nie należy kupować urządzeń, które wytwarzają mniej niż 5 barów,
 • moc – warto sprawdzić pobór mocy. Nie zawsze wyższa jego wartość przekłada się na ciśnienie wytwarzania pary,
 • pojemność zbiornika na wodę – im będzie większym, tym rzadziej trzeba będzie go napełniać, co wpłynie na wygodę użytkowania,
 • czas podgrzewania – to czas, który potrzebny jest do uzyskania pełnej gotowości urządzenia. Zazwyczaj powystawowe agd jest gotowe do pracy po około 2 minutach od włączenia. W najnowszych modelach czas ten jest bardzo często krótszy.
 • Kto powinien zainwestować w stacje parową?

  Jeszcze do niedawna ze stacji parowych korzystali profesjonaliści w sklepach odzieżowych, krawcowe oraz projektanci mody. Dziś coraz częściej pojawiają się one w prywatnych domach. Urządzenie to przydaje się w domach, które jest dużo dzieci i wszędzie tam, gdzie na co dzień jest do wyprasowania sterta ubrań. Zakup takiego urządzenia powinny rozważyć również osoby, które hobbystycznie szyją. Pomoc przy przygotowywaniu kreacji może być nieoceniona. Dobrej jakości stacja parowa błyskawicznie rozprasuje każdy szew i zaszewkę, a ponadto nie wymaga obecności deski do prasowania.

  Na jakie urządzenie warto się zdecydować?

  Na rynku dostępnych jest bardzo dużo stacji parowych. Aby znaleźć tę odpowiednią warto skorzystać z usług dobrej jakości firm. Jedną z najlepszych obecnie propozycji jest Philips Perfectcare. Urządzenie zapewnia bezpieczne prasowanie dowolnej ilości ubrań z dużą mocą i w całkowitej ciszy. Użytkowanie systemu jest bardzo łatwe i nie wymaga regulacji. Nowoczesne żelazko zostało przetestowane i zatwierdzone do użytku przez niezależne instytucje. Możemy być pewni, że będzie działało właściwie.