czajnik

Styl retro w AGD

Styl retro jest bardzo modny. Wiele osób decyduje się na urządzenie kuchni przy wykorzystaniu retro sprzętów. Producenci sprzętu AGD wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i przygotowują różne wersje nowoczesnych sprzętów stylizowanych na styl retro. Na co możemy się zdecydować?

Styl retro w ostatnim czasie bije rekordy popularności, ale nie ze względu na tęsknotę ludzi za minionym czasem, ale przede wszystkim ze względu na ekskluzywność dostępnych rozwiązań. Retro mylnie utożsamiane jest z koniecznością zagracania wnętrz różnymi urządzeniami, sprzętami i bibelotami. Tak naprawdę jednak retro jest prostym stylem, w którym nie ma przesady. Jest klasa, perfekcyjna estetyka oraz prostota.

Umieszczanie we wnętrzach urządzeń nawiązujących do dawnej epoki jest bardzo dobrym pomysłem. Ważne również, aby elementy z danej epoki nie były mieszane z elementami nowoczesnymi czy typowo antycznymi.

Sprzęty kuchenne w stylu retro nawiązują pod względem designu do produktów z minionej epoki. Nie oznacza to jednak, że ich technologia również jest „przestarzała”. Jak najbardziej nie. Są to urządzenia nowoczesne, komfortowe w użyciu oraz energooszczędne, a jedynie wyglądają jak z dawnych lat, co jest ich mocną stroną. Stylizowane sprzęty są jak najwyższej jakości.

Bardzo często już jedno drobne agd stylizowane na styl retro i wprowadzone do kuchni może stworzyć w niej niepowtarzalny efekt. Trzeba pamiętać, aby nigdy nie mieszać stylów. Jeżeli decydujemy się na styl retro, należy być w tym konsekwentnym. Finalny efekt będzie wtedy zachwycający.

Ekspresy do kawy

Prosta budową, jaką posiada ekspres przelewowy jest nawiązaniem do stylu retro. Urządzenia są wyposażone w duże uchwyty i okrągłe wskaźniki. Odpowiednia kolorystyka w połączeniu z wysoką funkcjonalnością sprawia, że codzienne parzenie kawy będzie niezwykle przyjemne.

Roboty kuchenne

Żadna pani domu nie wyobraża sobie przygotowywania dań bez korzystania z robotów kuchennych. Maszynki do mięsa, malakser, cichy blender to sprzęty, które pomogą przygotować dania szybko i bez większych problemów. Zazwyczaj urządzenia tego typu chowa się do szafek, aby nie zajmowały miejsca na blacie kuchennym. Skłonności do tego zachowania nie będzie się miało, jeżeli robot kuchenny będzie nosił ceny stylu retro. Godnie można będzie wyeksponować sprzęt w swojej kuchni.

Czajniki

Czajniki elektryczne stylizowana na styl retro to już prawdziwy klasyk. Prezentują się ciekawe i bardzo oryginalnie. Pomagają zagotować sporą ilość wody. Można zdecydować się na bezprzewodowy czajnik, który przepięknie wkomponuje się w klimat retro kuchni. Będzie świetnie wyglądał na blacie kuchennym. Takie powystawowe agd będzie świetnym rozwiązaniem do każdej kuchni.

Zdecyduj się na styl retro

Masz dość przewidywalnych modeli sprzętów AGD, których jest na pęczki w sklepach? Pragniesz mieć coś wyjątkowego i niepowtarzalnego? Można taki efekt uzyskać wprowadzając do swojej kuchni sprzęt AGD w stylu retro. Efekt wizualny będzie niezwykły, a przecież są to urządzenia innowacyjne i nowoczesne, dzięki którym będzie można uzyskać przyjemność z gotowania i przygotowywania różnych potraw w kuchni.