Tarcza do placków ziemniaczanych – roboty kuchenne, które ją mają!

robot kuchenny

Placki ziemniaczane to prosta potrawa przygotowywana z ziemniaków, którą lubią praktycznie wszyscy. Wystarczy usmażyć placki na tłuszczu, aby móc się nimi zajadać. Niejedna pani domu narzeka jednak, że przygotowanie tego dania jest uciążliwe – trzeba trzeć ziemniaki na tarce. Mamy dla Państwa nowoczesne rozwiązanie – tarczę do placków ziemniaczanych będącą częścią nowoczesnych robotów kuchennych. Jakie ma możliwości? Które roboty ją posiadają?

Przygotowanie placków ziemniaczanych nie jest skomplikowane. Aby wykonać 12 porcji należy użyć:

  • 1/2 kg ziemniaków,
  • 1/2 łyżki mąki pszennej,
  • 1/4 cebuli,
  • 1 jajko,
  • sól
  • olej roślinny do smażenia

Ziemniaki należy obrać i zetrzeć na tarce. Tak przygotowane, należy pozostawić na 15 minut. W międzyczasie należy odlać zbierający się w misce sok. Nadal należy nie mieszać ziemniaków. Na koniec należy docisnąć ziemniaki do miski i odlać zebrany w ten sposób sok. Do miski z ziemniakami należy dodać mąkę, jajko, drobno startą cebulę i sól.

W następnej kolejności należy rozgrzać patelnię z olejem. 1 pełna łyżka będzie stanowiła jedną porcję placków. Smażyć na średnim ogniu przez ok. 2 – 3 minuty na złoty kolor, przewrócić na drugą stronę i powtórzyć smażenie. Tak przygotowane placki na pewno będą świetnie smakowały. Zmienilibyśmy jednak jedną rzecz – nie polecamy tarcia ziemniaków na ręcznej tarce. Mamy dla Was nowoczesne rozwiązanie, które z tym zadaniem poradzi sobie znakomicie – tarczę do placków ziemniaczanych, która może wzbogacić malakser.

Robot kuchenny Bosch – seria MUM4 i MUM 5

Tarcza do ziemniaków MUZ 45RS1 będzie znakomitym uzupełnieniem nowoczesnego robota kuchennego Bosch, w którym można przygotowywać wspaniałe potrawy. Na tarczy można ścierać surowe ziemniaki zarówno na placki, jak i na kulki. Szybko, prosto i przyjemnie można będzie uzyskać masę, z której powstaną placki ziemniaczane. Tarcza zapewnia drobne tarcie i jest wykonana ze stali nierdzewnej.

Marka Philips przygotowała tarczę HR 7768, dzięki której uda się szybko i prosto przygotować masę na placki ziemniaczane. Pasuje ona m.in. do następujących modeli robotów kuchennych Philips:

  • HR 7768,
  • HR 7765

Robot kuchenny Kenwood FP582

To drobne agd będzie prawdziwym ułatwieniem w każdej kuchni. Pomoże przygotować wiele wyśmienitych potraw, z których każda pani domu będzie bardzo dumna. Ten wielofunkcyjny robot zaoszczędzi wiele czasu i miejsca w kuchni. Sprawi, że przygotowywanie dań stanie się po prostu dużo prostsze. Ułatwi przygotowanie zarówno deserów, jak i dań głównych oraz zup i koktajli. Dodatkowym atutem są 4 tarcze. Jedną z nich jest tarcza, dzięki której można będzie bez żadnego problemu przygotować placki ziemniaczane. Jest możliwe na niej starcie na gładką masę ziemniaków, z których powstaną wspaniałe placki. 8 poziomów prędkości prac, a także praca pulsacyjna sprawiają, że powystawowe agd umożliwia swobodną regulację obrotów w zależności od potrzeb. Wygodne i łatwe w czyszczeniu tarcze, a także całe urządzenie będzie prawdziwym wsparciem w przygotowywaniu domowych obiadów.