Toster lub opiekacz do kanapek – obowiązkowe wyposażenie każdej kuchni

opiekacz do kanapek

Toster lub opiekacz do kanapek – obowiązkowe wyposażenie każdej kuchni

Moda na chrupiące tosty, a także ciepłe kanapki przyszła do nas kilkanaście lat temu z zagranicy i pozostała już na stałe. Wiele osób nie wyobraża sobie innego śniadania, jak to przygotowane w opiekaczu lub tosterze. Zasada działania tych urządzeń jest prosta, ale różnią się one możliwościami. Obydwa są jednak bardzo przydatne w kuchni.

Toster czy opiekacz?

Bardzo często toster i opiekacz są mylone i uważane za jedno i to samo. Tymczasem trwały toster to urządzenie, do którego pieczywo wkładamy od góry lub z boku, a w przypadku opiekacza pieczywo jest kładzione na jednej płycie grzejnej i przyciskane drugą. To pierwsze rozwiązanie jest klasyczne i takich urządzeń jest najwięcej na rynku. Dostępne są one w bardzo atrakcyjnych cenach. Opiekacze są dostępne w cenach zbliżonych do tosterów, ale trzeba w nich przygotowywać już całe kanapki.

Dodatkowe wyposażenie tosterów

Tostery to małe i nieskomplikowane urządzenia, ale posiadają szereg przydatnych funkcji. Ułatwiają one obsługę i poszerzają zakres zastosowania urządzenia. Szczególnie przydatny jest ruszt do podgrzewania pieczywa. Są to wysuwane z obudowy metalowe szyny, które tworzą specjalną podstawę. Można tam ułożyć pieczywo, które w ten sposób uda się delikatnie podgrzać. Ruszt może służyć także do podtrzymywania temperatury już zrobionych tostów.

Na rynku dostępny jest także toster zamykany, dzięki któremu uda się przygotować ciekawe wzory na chlebie. Jest to możliwe dzięki specjalnym wkładkom. Jest to szczególnie przydatna funkcja, jeżeli mamy dzieci – można umieścić na kanapkach ich ulubione postaci z bajek. Na pewno wtedy z prawdziwą przyjemnością zjedzą śniadanie.

W tosterach przydatna jest także funkcja rozmrażania. Przydaje się wtedy, gdy zapomnieliśmy wyjąć chleb z zamrażarki, a w domu nie ma świeżego pieczywa. Dzięki tosterowi uda się szybko rozmrozić kawałki pieczywa, które można będzie następnie zjeść.

Wielofunkcyjne wkładki w opiekaczach

Myli się ten, kto twierdzi, że opiekacz do kanapek potrafi tylko jedno: robić kanapki. Wiele urządzeń dostępnych na rynku posiada również dodatkowe funkcje. Wszystko jest możliwe dzięki wymiennym wkładkom, które można wykorzystać na przykład do zrobienia przekąsek. Przydatne są na przykład wkładki do ciastek, dzięki którym uda się upiec przepyszna ciastka. Są również wkładki, dzięki którym zrobimy rurki z kremem.

Okazuje się, że takie drobne agd pomoże nam także przygotować pierogi oraz naleśniki. W związku z tym, można będzie korzystać z takiego sprzętu nie tylko do przygotowywania śniadań i kolacji, ale również obiadów.

Miejsce na toster i opiekacz

Bez dwóch zdań takie powystawowe agd musi znaleźć się w kuchni. Ułatwi przygotowanie śniadania, kolacji, podwieczorku, a w niektórych przydatkach także obiadu. Miejsc, w których możemy je przechowywać jest całkiem sporo. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jak dużą kuchnię mamy. Jeżeli blaty są obszerna i mamy na nich miejsce, opiekacz oraz toster można ustawić w wygodnym do korzystania miejscu. Dzięki temu urządzenie będzie zawsze pod ręką. Jeżeli jednak tej przestrzeni nam brakuje, można po prostu przechowywać sprzęt w szafce i wyjmować wtedy, gdy jest nam potrzebny.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress